ERZURUM HABERLERİ

Botanik Bahçe’ye Gelin Yağıyor!

IHA
28.10.2015 - 10:56Son Güncelleme :

ATA GELİN SÜTÜDYOSU

IHA

Atatürk Üniversitesi’ne ait Ata Botanik Bahçe, son birkaç yıldan beri gelin-damat fotoğrafı çeken fotoğrafçıların doğal stüdyosu haline geldi. Özellikle yaz aylarında gelin ve damatlardan gelen talepleri değerlendirmek amacıyla Ata Botanik Bahçe’yi tercih eden fotoğrafçılardan belli miktarda ücret alınıyor. Bu alanda bir rayiç bedeli ortaya çıktığını hatırlatan Atatürk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yılmaz, “Elde ettiğimiz ek gelirle bahçemizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor, yani vatandaştan aldığımızı, yine vatandaşa hizmet olarak geri ödüyoruz” dedi.
Ata Botanik Bahçe’ye ilginin her geçen yıl biraz daha arttığını, bu yıl sezon sonuna kadar en az 1000 gelinin bahçeye fotoğraf çektirmek amacıyla gelmesinin beklendiğini belirten Prof. Dr. Hasan Yılmaz, “Bu alanda kendiliğinden bir sektör oluştuğu kesin. Haftanın her gününde, daha çok da hafta sonlarında bahçemize yeni evlenecek çiftler, sağanak gibi yağıyor. Son derece şık kıyafetleri ile gelin ve damatlara eşlik eden yakınları sayesinde bahçemizde bir nevi defile yaşanıyor” diye konuştu.
Ata Botanik Bahçe’yi tercih eden fotoğrafçılar da, yeni yenilik ve uygulamalar peşinde koşarak adeta biri birleri ile yarışıyor. Tatlı bir rekabetin gözlendiği bahçede “ekip çalışması” yapan fotoğrafçılar, ışıkçıları ve malzemecileri ile birlikte en güzel ve farklı fotoğrafları müşterilerine sunmaya çalışırken, çeşitli akrobatik hareketler yapmaktan da geri durmuyorlar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Botanik Bahçe’ye Gelin Yağıyor! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Botanik Bahçe’ye Gelin Yağıyor! haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı