Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Boşuna uğraşmayın rektör işinde yokuz

  Muharrem AYDIN-İSTANBUL
  23 Ekim 2005 - 00:29Son Güncelleme : 23 Ekim 2005 - 00:29

  Başbakan Erdoğan Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın tutuklanmasından sonra yaşananları sert bir üslupla eleştirdi. Erdoğan, ‘Gelişmelere beni bulaştırmaya çalışıyorlar. Bu işlerin içinde ne ben, ne de arkadaşlarım var’ dedi.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın tutuklanmasını izleyen gelişmeler için ’Bu işlerin /images/100/0x0/55ea7349f018fbb8f880c122içerisinde ne ben, ne de arkadaşlarım var’ dedi. Müsteşarı Ömer Erdinç’le ilgili kararı da eleştiren Erdoğan ‘Adeta bir intikam hırsıyla, aldığınız karar, beni bağlamaz. Bunu böyle bilin’ diye konuştu. ‘Erdoğan özetle şunları söyledi:

  BAROLAR NEREDEYDİ

  Bir şiir okuyup hapse girdiğimizde Barolar Birliği neredeydi acaba? Bunların ‘hak, hukuk arama’ diye bir derdi yok muydu acaba? O zaman neyle meşguldu bunlar? Şiirini okumaktan dolayı içeri giren bir belediye başkanından dolayı acaba zerre kadar bir tedirginlik duydular mı? Duymadılar... Şu mevcut gelişmelere beni bulaştırmaya çalışıyorlar. Boşuna uğraşmasınlar. Bu işlerin içerisinde ne ben, ne de arkadaşlarım var. Olamaz. Herhalde bunların yapacakları birşey kalmadı.

  UMRUMDA DEĞİL

  İntikam hırsıyla, müsteşarımın okullarda görev yapmayacağına dair aldığınız karar, beni bağlamaz. Bunu böyle bilin. Müsteşarımın da sizin vereceğiniz kariyere ihtiyacı yok. Müsteşarım, inandığım, güvendiğim, dört dörtlük, bilgisinden istifade ettiğim, bu vatan için koşturan, bu vatanın bir evladıdır. Bundan sonra da aynı göreve devam edecektir. Farklı alanlara çekmek suretiyle, bir intikam hırsıyla, kalkıp da ‘üniversitelerde müsteşarlıktan sonra görev yapamaz’ desen ne olur, demesen ne olur... Umurumda değil. Ülkeye hizmet sadece üniversitelerde olmuyor.’

  ‘Hükümetle çatışmaya girmenin anlamı yok. Oturalım, kardeş kardeşe ‘ne yapacağız bu ülke için’ bunu konuşalım. Böyle bir anlayışınız yoksa, eyvallah... Biz zaten yolumuza devam ediyoruz. Bizi alıkoyamazsınız.’

  Ay yıldızlı rozet taktı

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın İstanbul protokolüne verdiği yemekte Vatikan’ın Türkiye Temsilcisi George Marovich, Başbakan Erdoğan’a ‘Türk vatandaşı oldum’ diyerek nüfus cüzdanını gösterdi. Erdoğan bunun üzerine, Marovitch’e Türk bayrağı rozeti taktı.

  Teziç cevap vermedi

  VAN’da bulunan YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, gazetecilerin Erdoğan’ın açıklamalarıyla ilgili soru sormasını önce izin vermedi. Ancak gazetecilerin ‘soruyu okuyalım’ demesi üzerine Teziç, gazetecilerin okuduğu Erdoğan’ın açıklamasını dinledikten sonra, başını salladı ve bir süre suskun kalmasının ardından, ‘Herkesin görüşünü açıklama serbestisi var. Açıklamaya değer bir şey bulmuyorum’ diyerek karşılık verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı