« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boşuna korkmuşuz

Mehmet ÇİFTÇİ
SON GÜNCELLEME
Karşılaşmayı İspanya’da yayınlayan Localia TV’sinde ‘Real Zaragoza rahat oynasaydı, daha ilk yarıda istediği sonucu alırdı. Fenerbahçe gibi büyük paralar harcayan bir takımın bu kadar pas hatası yapmasını anlamak zor’ yorumu yapıldı.

Gözümüzde büyütmüşüz

İspanyollar, Real Zaragoza karşısında tur mücadelesi veren Fenerbahçe’yi karşılaşma öncesi gözlerinde büyüttüklerini söyledi. Maçı İspanya’da naklen yayınlayan ulusal Localia Televizyonu’nda yapılan yorumda ‘Fenerbahçe’yi şişirmişler. Onları gözümüzde fazla büyütmüşüz. Gözümüzü korkutmamış olsalardı, rahat oynar ve ilk yarıda istediğimiz sonucu alabilirdik’ ifadesi kullanıldı.

Serkan atılmalıydı

Yapılan değerlendirmede, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda müthiş bir atmosferin olduğuna dikkat çekilirken, ‘İlk yarıda Serkan’ın topu elle kestiği pozisyonda kesinlikle kırmızı kart görmesi gerekirdi. Ancak hakem es geçti. Bunda tribünlerdeki müthiş taraftarın da etkisi vardı’ denildi ve şu yorum yapıldı: ‘Fenerbahçe gibi büyük paralar harcayan bir takımın bu kadar pas hatası yapmasını anlamak zor.

Munoz’un payı büyük

Gözümüzde büyüttüğümüz rakip ilk kez ancak 40. dakikada pozisyona girdi. Bunun bir nedeni de teknik direktör Victor Munoz’un Fenerbahçe’yi çok iyi etüd edip takımına iyi bir defans anlayışı benimsetmesi. 1.98’lik ortalamayla Fenerbahçe kupanın en uzun boylu defans oyuncularından kurulu, ancak bu mevkiide oynayan oyuncular oldukça ağır ve hareket alanları kısıtlı.’

Bunları da Beğenebilirsiniz