« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boston finale LeBron evine

Celtics, normal sezonun en değerli oyuncusu LeBron James’in takımı Cleveland Cavaliers’i 94-85 yenip, Doğu Konferansı finalinde Magic’in rakibi oldu.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

CELTICS, evinde Cavaliers’ı 94-85 ile bir kez daha yenip adını Doğu Konferansı finaline yazdırmayı başardı. Normal sezonun ikinci yarısında tanınmaz haldeydi Celtics. Maçlarda yakaladığı çift haneli farkları bile koruyamıyor, bir türlü istikrar yakalayamıyordu. Herkesin ortak görüşü, Pierce-Garnett-Allen döneminin sona erdiği, savaş makinesinin artık işlemediği yönündeydi. Ancak play-off zamanı geldiğinde, Celtics emektarları en yakın telefon kulübesine girip süper kahraman kostümlerine büründüler. Heat’i acınası vaziyetlere sokup elediler önce, ardından da şampiyonluğun en büyük favorisi Cavaliers’ı yarış dışı bıraktılar.
Seriyi 4-2 ile geçen Celtics, doğu finalinde, geçtiğimiz sezon yarı finalde 4-3 ile elendiği Magic’in karşısına dikildi. Serinin 5. maçında çok eleştirilen LeBron bu kez 27 sayı, 19 ribaund ve 10 asistle triple-double yaptı yapmasına, ancak 9 top kaybı ile birlikte...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler