Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Boşta kalan yok

  Hürriyet Haber
  21 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 21 Şubat 2000 - 00:01

  Antalya’da norm kadro uygulaması başlıyor. Derslere girmeyen öğretmenler, bakanlık emrine gönderilecek

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından planlanan ‘‘Norm Kadro’’ uygulaması çalışmaları tamamlandı. Antalya'da, uygulamaya bu ay sonunda başlanacağı bildirildi.

  Yeni uygulamadan, Antalya'da 1116 öğretmenin etkileneceği belirtildi. Antalya Milli Eğitim Müdürü Süleyman Akyüz, fazla olan öğretmenlerden 50'sinin, ihtiyaca göre değerlendirileceğini, geri kalanlarının ise koordinatör okullara gönderileceğini açıkladı.

  İhtiyaç fazlası öğretmenlerin, koordinatör okullara gönderildikten sonra, ilk aşamada maaşları kesintiye uğrayacak. Norm Kadro uygulamasına göre, derse giremeyen öğretmenlerin maaşları, 75'er milyon lira eksilecek.

  ÜCRETSİZ İZİN

  Bu uygulamaya tabi tutulan öğretmen, 3 yıl süreyle koordinatör okulda görev yapacak, ihtiyaç olan okulda, boş ders olursa, görevlendirilecek. Bu süre sonunda, görev almamakta ısrar eden öğretmene, 3 yıl ücretsiz izin verilecek.

  Milli Eğitim Müdürü Akyüz, ücretsiz izin verilen öğretmenlerin, süre bitiminde görev almak istememeleri halinde, neler olacağını şöyle açıkladı: ‘‘Bu süre sonunda da görev kabul etmeyen öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı emrine gönderilecek. Bakanlık ise istediği vilayete buradan atama yapabilecek. Eş durumundan Antalya'ya yeni atanan bir öğretmen ise direkt olarak uygulamaya girecek ve hemen 3 yıl ücretsiz izne gönderilecek.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı