« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bosna'ya boyun eğdik

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen FED Kupası maçlarında Türkiye, Bosna Hersek serisinden mağlubiyetle ayrıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen FED Kupası maçlarında Türkiye, Bosna-Hersek ile yaptığı serinin 3 maçını da kaybetti. Avrupa-Afrika ikinci grubunda Turkcell ana sponsorluğunda mücadele eden Türkiye, (B) Grubu'nda serinin ilk karşılaşmasında iki numara Pemra Özgen, Mervana Jugic-Salkic ile karşı karşıya geldi. Büyük çekişmeye sahne olan maçın ilk setinde 5-3 geriye düşen Pemra Özgen, 6-5'i bulsa da seti tie-break oyunuyla 7-6 kaybetti. İkinci sete birinci oyunu alarak başlayan Özgen, rakibine üst üste dört oyun kaptırdı. Jugic-Salkic, setin sonuna kadar avantajını korumayı başardı ve ülkesini seride 1-0 öne geçirdi.

Günün ikinci karşılaşmasında ise Türkiye'nin bir numarası Çağla Büyükakçay, Bosna'nın bir numarası olan Jasmina Tinjic ile karşılaştı. Milli oyuncu, maçın ilk setini 7-6 yitirdi. İkinci seti 6-4 alarak setlerde durumu eşitleyen Büyükakçay, final setini 7-5 kaybetti. Bu sonucun ardından 2-0 geriye düşen Türkiye, serinin son karşılaşmasına formalite olarak çıktı.

Çiftlerde oynanan serinin 3. maçında Jugic-Salkic/Burgic ikilisi, İpek Şenoğlu-Melis Sezer çiftini, 6-4 ve 7-6'lık setlerle 2-0 yendi.

Türkiye, (B) Grubu'ndaki diğer maçında Ermenistan ile karşı karşıya gelecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler