İZMİR HABERLERİ SELÇUK HABERLERİ

Bosna Hersekli ormancılar Efes'i gezdi

DHA
21.12.2017 - 10:54Son Güncelleme :
DHA

BOSNA-Hersek'ten İzmir'e gelen ve aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 15 kişilik heyet, Meryemana Evi ve Efes Antik Kenti'ni gezdi.

Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile Bosna-Hersek Federasyonu Orman Teşkilatı arasında ormancılık alanında düzenlenen iş birliği projeleri kapsamında 'Orman Veri Tabanı ve Standartlarının Oluşturulması' konulu eğitim çalışması için Türkiye'ye gelen ve aralarında akademisyenlerin de bulunduğu Bosna Hersekli üst düzey 15 teknik personele, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ev sahipliği yapıyor. 18-22 Aralık 2017 Tarihleri arasında İzmir Buca'da Orman Yangınları İşçi Eğitim Merkezi'nde ve İzmir ormanlarında gerçeklesen eğitim çalışmalarına, İzmir'in tarihi ve kültürel zenginliklerini misafir heyete tanıtmak amacıyla gezi molası verildi. Konuk heyete eşlik eden İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nurkan Yonar ile birlikte İzmir'in Selçuk ilçesine gelen 15 kşilik Bosna Hersekli konuk heyete, dünya tarih ve kültür miraslarından olan Meryemana Evi ve Efes Antik Kenti gezdirildi.

Bölge Müdür Yardımcısı Nurkan Yonar, Bosna Hersekli meslektaşlarını İzmir'de görmekten çok mutlu olduklarını, iki kardeş ülkenin ormancılığına katkı sağlayacak bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağı böyle bir eğitime ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirtti. Sadece teknik ormancılık konularında değil İzmir'in tarihi ve kültürel zenginliklerini, güzelliklerini de Bosna Hersekli misafirlerine tanıtacak, Türk misafirperverliğine yakışan bir program hazırladıklarını söyledi.

Bosna Hersek Federasyonu Ormancılar Birliği Temsilcisi Refic Hodzic ise "Türkiye'nin ormancılık konusunda çok ileri bir düzeyde olduğunu, burada alınacak eğitimlerin Bosna Hersekli ormancılara önemli katkılar sağlayacağını belirterek İzmir'de böyle bir eğitim imkanı tanınmasından dolayı Orman Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

Bosna-Hersek Federasyonu Orman Teşkilatı'ndan gelen 15 kişilik konuk heyete yine Selçuk Orman İşletme Şefliği görev alanında gerçekleştirilen ormancılık çalışmaları konusunda da Orman İşletme Şefi Seyran Badem tarafından bilgiler verildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Selçuk haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Selçuk haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bosna Hersekli ormancılar Efes'i gezdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı