KAYSERİ HABERLERİ

Bosna Hersek heyetinden Vali Kamçı'ya ziyaret

DHA
18.12.2017 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

Olcay DÜZGÜN-Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA) - BOSNA Hersek Brçko Distrikt Bölgesi Başbakanı Damir Bulcevic ve beraberindeki heyet, Vali Süleyman Kamçı'yı makamında ziyaret etti.

Vali Süleyman Kamçı'ya yapılan ziyarete Bosna Hersek Brçko Distrikt Bölgesi Başbakanı Damir Bulcevic, Meclis Başkanı Esed Kadric, Ekonomik İlişkiler, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Pero Gudeljevic, Ekonomi Fakültesi Dekanı Srdan Lalic ile Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) Başkanı Tahir Nursaçan katıldı. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Süleyman Kamçı, "Kürselleşen dünyada artık ticarette küreselleşiyor. Kayseri'nin dünyanın tüm ülkeleri ile ticareti var. Tarihi bağlarımız olan Bosna Hersek ile de ticareti geliştirmek istiyoruz. Organize Sanayi Bölgemizde bu açıdan iyi bir durumda. Onların da amacı Bosna Hersek ile dış ticareti yükseltmek. Bizlerin amacı yakın ülkeler ile dış ticareti geliştirmek. İnşallah Bosna ile Türkiye arasında olan iyi ilişkiler gelişerek, devam eder" ifadelerini kullandı.

Bosna Hersek Brçko Distrikt Bölgesi Başbakanı Damir Bulcevic ise, "Bu ziyaretin Brçko ve Kayseri arasında küçük, iki ülke arasında büyük bir adım olmasını temenni ediyorum. Brçko bölgesinin yasama ve yürütme düzeyindeki en üst yöneticileri de bizimle birlikte Kayseri'ye geldi. Bu da bizim ilişkilerdeki kararlılığımızı gösteriyor" dedi.

Meclis Başkanı Esed Kadric de, "Bu işbirliği için oldukça istekliyiz. Bunun lafta kalmayacağının sözünü şimdiden verebiliriz. Savaştan yaralarımızı sararak, ayağa kalktık. Beyin göçüne izin vermeden istihdamı arttırmak istiyoruz. Biz Avrupa'dayız. Avrupa ülkelerine vatandaşlarımızın ulaşımı çok kolay. Biz onlara iyi bir fırsat vermezsek, ülkemizi terkederler. O yüzden bu işbirliğini ve benzeri çalışmaları yapmak zorundayız" şeklinde konuştu.

FOTOLU

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bosna Hersek heyetinden Vali Kamçı'ya ziyaret haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı