ANKARA HABERLERİ

Bosna Hersek Cumhuriyeti Türk İş Kadınlarının Yatırımlarıyla Kalkınacak

IHA
08.10.2015 - 16:47Son Güncelleme : 08.10.2015 - 16:48
IHA

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Damir Dzanko’yu ziyaret etti.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Damir Dzanko’yu ziyaretinde Türkiye Cumhuriyeti ile Bosna Hersek Cumhuriyeti ekonomik ve kültürel ilişkilerine değindi. Nezaket Emine Atasoy, "Türk Halkı olarak tarihimizde 600 yıllık İmparatorluk geçmişimizde ve 100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde her zaman Bosna halkının yanında olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir" dedi.
Atasoy, Bosna Hersek’in ekonomik olarak kalkınması için de, "Türkiye Cumhuriyeti ile Bosna Hersek Cumhuriyeti arasında var olan ticari ilişkilerimizin güçlenmesi ithalat ihracatımızın artması için Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu kuruluşu olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız" diye konuştu.
"İKİ DOST KARDEŞ ÜLKEYİZ"
Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Damir Dzanko, kabulde yapmış olduğu konuşmasında, "Bosna halkına karşı duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim. Türkiye İş Kadınlarıyla ve İş Adamlarıyla Bosna Hersek İş Kadınları ve İş Adamlarının İşbirliğiyle her iki dost kardeş ve müttefik ülke Türkiye Cumhuriyeti ile Bosna Hersek Cumhuriyetinin ekonomisinin güçleneceğine inancımız tamdır. Sizin Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı sıfatıyla Bosna Hersek Cumhuriyetine yapacağınız ziyaret bizim için çok anlamlıdır. Çünkü İş Kadınları anlamında Türkiye Cumhuriyetinden Bosna Hersek Cumhuriyetine yapılacak en üst düzey ziyaret olduğunu söyleyerek ziyaretiniz için size teşekkür ederim" dedi.
Kuruluştan yapılan açıklamada Nezaket Emine Atasoy’un Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği organizasyonuyla Bosna Hersek Cumhuriyeti Başkenti Saray Bosna’ya önümüzdeki günlerde bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bosna Hersek Cumhuriyeti Türk İş Kadınlarının Yatırımlarıyla Kalkınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bosna Hersek Cumhuriyeti Türk İş Kadınlarının Yatırımlarıyla Kalkınacak haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Eylül 2017, Pazar
 • İmsak
  04:51
 • Guneş
  06:30
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:51
 • Yatsı
  20:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı