Eğitim Haberleri

  Bosna’da, Mehmetçik’ten öğrencilere karne hediyesi

  AA
  15.06.2013 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Bosna Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığı, Türkçe kurslarında başarılı olan 61 öğrenci ve 9 öğretmeni Türkiye’ye tatile gönderdi.

  AB Barış Gücü EUFOR bünyesinde Bosna Hersek’te görev yapan Türk Temsil Heyet Başkanlığı, ülke genelinde düzenlenen Türkçe kurslarında başarılı olan 61 öğrenci ve 9 öğretmeni, 5 günlük Türkiye tatiline gönderdi. Uluslararası Saraybosna Havalimanı’ndan öğrencileri ve öğretmenlerini uğurlayan Binbaşı Nihat Uçan, gezinin bir kültür gezisi olacağını söyledi. Uçan, amaçlarının, çalışmalarda başarılı olanları ödüllendirmek ve başta İstanbul olmak üzere Türkiye kültürü ile tanıştırmak olduğunu söyledi. 2 yıldır Türkçe öğrenen 7’inci sınıf öğrencisi Anesa Ciho, Türkiye’ye giden başarılı öğrencilerden biri olarak seçildiği için mutlu olduğunu belirtti. Ciho, derslerde aktif biri olduğunu ve iyi derecede Türkçe konuşabildiğini de anlattı.
  Ena Çiber isimli öğrenci de ilk kez Türkiye’ye gittiğini ve bu nedenle son derece heyecanlı olduğunu dile getirdi. Belma Aliman ise, Bosna Hersek Federasyonu (FBİH) çapında düzenlenen Türkçe şarkı yarışmasında 1’inci olduğunu ve bunun sonucunda bir dizüstü bilgisayar ve tatil kazandığını söyledi. Aliman, Türkiye’yi ziyaret edecek oldukları için  heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı