« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boşlig!

Passolig tartışmaları Süper Lig’in ilk haftasına damgasını vurdu. Oynanan 9 maçta 77 bin 600 seyirci Süper Lig maçlarını izlerken elde edilen rakamlarla Avrupa’nın oldukça gerisinde kaldık.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Tribünlerde şiddeti engellemek, olayların önüne geçmek ve düzeni sağlamak için hayata geçirilen Passolig uygulaması taraftarların büyük tepkisini topladı. Bu uygulamayı kabul etmeyen taraftarların protestosu 2014/15 sezonunun ilk haftasında tribünlere yansıdı.

İlk haftada tribünlere 77bin 600 kişi gelirken maç başına düşen seyirci sayısı 8 bin 622 kişi olarak saptandı.

Avrupa’nın kralı Almanya

Alman futbolunun yükselişi tribünlerdeki doluluk oranını da artırmaya devam ediyor. Bundesliga başta olmak üzere amatör küme maçları bile adeta tıklım tıklım doldu. Bundesliga’nın ilk haftasında biletli seyirci sayısı yaklaşık 700 bine ulaştı. İkinci haftada bu rakam 500 bin civarlarına geriledi ancak bunun en büyük nedeni Bayern Münih ve B.Dortmund’un deplasmana gitmeleri oldu. Bundesliga 2'nin açılış haftasında 230bin biletli seyirci maçları izledi.

İspanya Premier Lig’de tribünlerde yaklaşık 360 bin biletli kişi yer alırken, İspanya La Liga’da 260 bin, Fransa Ligue1’de 220 bin, İtalya Serie A’da ise 210 bin taraftar tribünlerdeki yerini aldı.

Amatör kümenin bile gerisinde kaldık!

Almanya üçüncü liginin ikinci haftasında oynanan Bielefeld – Halle maçında 12 bin 628 taraftar takımlarını tribünden destekledi. Amatör kümede oynanan bir maça bile 11 bin 208 kişinin gitmesi ülke futbolunun ne kadar üst düzeyde olduğunu gözler önüne serdi.

Boşlig

Boşlig


Bunları da Beğenebilirsiniz