Gündem Haberleri

  Boşanma protokolü tamam, sıra imzada

  Mutlu KOSER / İSTANBUL
  16.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bettina Hakko ve Cem Hakko’nun prensipte anlaştıkları boşanma protokolü tamamlandı, iş imzaya kaldı.

  Bettina Hakko’nun avukatı, çiftin, mal ayrılığı rejimini seçmediğini, müvekkilinin 1.1.2002’den itibaren Cem Hakko’nun gayrimenkul, nakit ve şirketlerindeki hisse artışlarının yarısını talep edeceğini söyledi.

  BETTİNA Hakko’nun avukatı İhsan Coşkun, müvekkilinin, Cem Hakko’dan kendisinin ve çocuklarının bugüne kadarki yaşam tarzını devam ettirecek ölçüde tazminat ve nafaka talep ettiğini söyledi. Tazminat, Cem Hakko’nun eşini aldatmış olması nedeniyle kusurlu olduğundan yüksek tutuluyor.

  Protokole göre çiftin 3 çocuğundan 10 yaşındaki Can’ın velayeti annesi Bettina’da kalacak. Bettina Hakko belli bir süre ortak yaşadıkları evde çocukları Pia (22), Katia (20) ve Can (10) ile birlikte oturabilecek. Çocukların eğitim ve sağlık giderleri babaları Cem Hakko tarafından karşılanacak. Bettina Hakko boşanma sonunda eşinin soyadını kullanmak istemiyor.

  Hakko çifti, Musevi dinine göre bir boşanma seçmiyor. Museviler boşanma davalarında evlenmede kadının ailesinin erkek tarafına verdiği drahomayı geri ister. Hakko çifti ise evlilik birliği boyunca birbirlerine verdikleri hediyeleri geri talep etmeyecek. Hakko çiftinin mal ayrılığı rejimini seçmediklerini söyleyen Av.Coşkun, Bettina Hakko’nun 1.1.2002’den itibaren Cem Hakko’nun gayrimenkul, nakit, şirketlerindeki hisse artışlarının yarısını yasal olarak talep edeceğini söyledi.

  Cem Hakko’nun, "Boşanmaya yanaşmazsa Bettina’nın ahlak ve hukuk dışı ilişkilerini ve zaaflarını açıklarız" şeklindeki iddialarının asılsız olduğunu söyleyen Av. Coşkun, şunları söyledi: "Müvekkilimle görüştüm. Böyle bir konu kesinlikle yoktur. Bettina hanımın çocuklarını ve ailesini küçük düşürecek herhangi bir kötü davranışı, ilişkisi söz konusu değildir. Karşı taraf dava dilekçesinde duruşmanın gizli yapılmasını talep etti. Biz ise böyle bir talepte bulunmayacağız. Her şey kamuoyu önünde açık olsun istiyoruz. Hiçbir çekincemiz yok."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı