Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Boşanıyorlar

Fenerbahçeli milli futbolcu Tümer Metin, eşi Cansu Hanım’dan ayrılma kararı aldı.

Bu kararın hemen ardından da Acar Kent’teki evinden ayrılıp Anadolu yakasındaki bir otele yerleşti. Çifte yakın çevrelerden duyduğuma göre, çift ayrılmayı zaten birkaç aydır konuşuyor, sebep olaraksa her geçen gün daha da artan tartışmalarını gösteriyormuş. Geçtiğimiz ay dayı olan ve aile içinde böylesi bir mutluluk yaşayan Tümer Metin, umarım kendi sorunlarını da çözer ve evliliğini kurtarır.

Meme kanserine savaş açtılar

Estee Lauder, meme kanserinde erken safhalarda teşhisin önemine dikkat çekmek için tüm dünya genelinde sürdürdüğü etkinliklere bu yıl "Meme Kanserine Karşı Bilinçlendirme" kampanyası ile bir yenisini daha ekledi. Kampanyanın tanıtımı için geçtiğimiz akşam Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen gecede, meme kanserinde erken teşhisin ne kadar önem taşıdığı vurgulandı. Betül Mardin de meme kanserine yakalanan ünlü kadınlarla ilgili bir konuşma yaptı.

İstinye Park’ta sanat günleri

Antik A.Ş.’nin sahipleri Nurcan-Turgay Artam çifti, İstinye Park içinde çok özel bir proje hazırladı. Lüks yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan antika ve sanat eserlerinin sergilendiği "Antik Park" Fine Art and Antiques, müzelerde görülebilecek eserler ile çağdaş sanatın önde gelen isimlerini İstinye Park ziyaretçileri için bir araya getirecek. Her ay değişik sergiler açılacak Antik Park’ta ilk sergi "Hitit Rüzgárı" başlığıyla açıldı. 28 Ekim’e kadar açık kalacak bu sergide Prof. Erdinç Bakla imzalı heykeller yer alıyor.

Nişantaşı’nın ’si var

Dört yıldan bu yana Teşvikiye-Atiye Sokak’ta hizmet veren Salomanje, dekorasyonunu ve mönüsünü yeniledi. Mekanın işletmecileri Erol ve Varol Kaynar kardeşler, kış sezonunun açılışı için önceki gece bir davet verdi. DJ Suat Ateşdağlı ile DJ Hüseyin Karadayı’nın konuk DJ olarak setin başına geçtiği davete pek çok ünlü sima katıldı. Teknik adamlar, mankenler, işadamları, basın mensupları, işletmeciler ve gece kulübü sahipleri, Salomanje’nin kışa merhaba davetinde bir araya geldi.

Reha Muhtar esprileriyle geceye renk kattı. Erol Kaynar, açılış gecesi kendisini yalnız bırakmayanMustafa Denizli’yle gece boyunca yakından ilgilendi.

CanSandıkçıoğlu (üstte solda) veİzzetÇapa davetin en neşeli isimleriydi.VarolKaynar (yanda) ise davete yeniden evlendiği PelinAkad’la katıldı.

İş ortakları SenemÇapa ve Ayşe Karasu, müdavimi oldukları Salomanje’nin açılış gecesinde de bir aradaydı.

RalphTezman ve EmreErgani (üstte) Salomanje’nin yakışıklıları arasındaydı.

Festival başladı

"Köşe Bucak Caz" sloganıyla 17 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Akbank 17. Caz Festivali’nin gala gecesi, önceki akşam Aya İrini Müzesi’nde yapıldı. Davetin ev sahipliğini Akbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kozan-oğlu, Akbank Yönetim Kurulu Üyesi, Murahhas Aza Suzan Sabancı Dinçer ve Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul yaptı. Sanat, medya, iş ve cemiyet hayatından ünlü isimlerin katıldığı gala, Mark Murphy konseriyle renklendi. Galaya katılanlar arasında ABD İstanbul Başkonolosu Sharon Anderholm Wiener ve eşi Keryy Wiener, İtalya İstanbul Başkonsolosu Massimo Rustico ve eşi Monica Rustico, Jale Yılmabaşar, Heves Ekinci, Meral Yazıcı, Zeynep Tunuslu, İsmail Acar da vardı. Galaya eşi Mehmet Günyeli ile gelen Leyla Alaton Günyeli, ilginç kıyafetiyle dikkat çekti.

Marlboro İstanbul’da

Geçtiğimiz haziran ayında İstanbul-Bağdat Caddesi’nde ilk özel butiğini açan Marlboro Classics, bu akşam Esma Sultan Yalısı’nda açılış kutlaması yapacak. Çok sayıda seçkin davetlinin katılacağı gecede, görkemli bir de defile düzenlenecek.

Mucizeye ilgi büyük oldu

Türkiye’de sadece Boyner Beaute, Boyner ve Beymen mağazalarında satışa sunulan Freeze 24/7 ürünlerine ilgi büyük oldu. Beymen’in sahibi Cem Boyner, uygulandıktan birkaç dakika sonra ince kırışıklık ve çizgilerin görünümünü hafifleten Freeze 24/7’nin mucizevi ürünü anti-wrinkle krem ile daha genç bir cilde sahip olunabildiğini belirtiyor. Boyner Beaute’nin yöneticisi Ümit Boyner ise bu kremin yüzdeki çizgi ve kırışıklıklara, alın, göz ve dudak çevresine, hatta vücuttaki çatlaklara bile uygulanabildiğini söylüyor. Catherine Zeta-Jones, Hilary Duff, Katie Holmes, Penelope Cruz, Renee Zellweger gibi isimlerin de bu ürünü kullandığını söyleyen Ümit Boyner, ürünün gördüğü ilgiden ise çok memnun...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI