Ege Haberleri

EGE

  Boşandığı eşten şok üstüne şok

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  30.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de, açtığı boşanma davasında, DNA testiyle iki çocuğunun da kendisinden olmadığını öğrenen Osman Çürümez’e ikinci şok... Boşandığı eşi, çocuklar için yıllık 3.6 bin TL nafaka bağlanmasını talep etti.

  İZMİR’in Karabağlar İlçesi’nde hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Osman Çürümez, 21 yıl önce, köylüsü Nimet Şahin’le evlendi. Çiftin 15 sene önce oğulları, 12 yıl önce de kızları doğdu. Osman Çürümez geçen sene çalışmak için İstanbul’a gitti, bu sürede eşi Nimet Çürümez’in evdeki eşyaları satıp çocukları da yanına alarak Ankara’daki ailesinin yanına gittiğini öğrendi.

  Evini terk eden eşine telefonla ulaşan Osman Çürümez, “Çocuklar zaten senden değil” cevabıyla yıkıldı. Bunun üzerine boşanma davası açtı. Boşanma davasında Nimet Çürümez kusurlu bulundu, çiftin boşanmasına karar verildi. Osman Çürümez’in açtığı DNA testi davasında da yıllardır evladı olarak gördüğü çocuklarının kendisinden olmadığı belirlendi. Mahkeme, bu rapor üzerine çocukları, Osman Çürümez’in nüfusundan düşürdü.

  Üst üste davalar

  Osman Çürümez, yıllar sonra kendisini aldattığını ortaya çıkardığı eşinin telefonla hakaret ve tehdit etmesi, bu yönde mesajlar atması üzerine hakaret davası açtı. Dava sonunda Nimet Şahin, bin 800 TL para cezasına, ölümle tehdit ettiği iddiasıyla ise dokuz ay hapse mahkum edildi. Yargıtay, yerel mahkemenin cezasını onadı.

  Acılı eş Osman Çürümez, hapis cezası alınca ortadan kaybolan eski eşi Nimet Şahin’i dedektif gibi izleyip Denizli’de buldu ve polise haber verdi. Yakalanan Nimet Şahin para cezasını da ödemediği için toplam bir yıl hapis yatmak üzere cezaevine konuldu. Aldatıldığını mahkeme kararıyla ispatlayan Osman Çürümez, eski eşine ve ablasının eşi olan A.Y.’ye karşı, yıllarca kendisinden gizli ilişki kurdukları ve kendisini yanılttıkları için ayrıca 200 bin TL’lik tazminat davası da açtı.

  Bu kez dava kadından

  Nimet Şahin ise Denizli Aile Mahkemesi’nde, boşandığı kocasından olmadığı mahkeme kararıyla kesinleşmiş olan çocukları için ayda 300 TL olmak üzere yılda 3 bin 600 TL nafaka bağlanmasını isteyerek dava açtı. Dava dilekçesini aldığında yıkılan Osman Çürümez, “Bir insan ancak bu kadar yüzsüz olabilir” diyerek isyan etti.

  Denizli Aile Mahkemesi’ne, çocukların kendisinden olmadığına dair mahkeme kararını cevap dilekçesiyle birlikte gönderen Osman Çürümez, “Bu çocukların babası ben değilim, doğal olarak nafaka ödemem. Davanın reddini istiyorum” dedi. Hakim, eksik olan evrakın tamamlanması için davayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı