Gündem Haberleri

  Boşandığı eşinin avukatına tehdit soruşturması

  Lokman DAĞ/İZMİR, (DHA)
  07.08.2009 - 12:27 | Son Güncelleme:

  MANİSA'da yerel gazete sahibi İsmail Aydoğan, internette chat yaptığı için boşanma davası açtığı 22 yıllık eşi Sevda Aydoğan'ın avukatı Murat Tanılı'dan kendisini silahla tehdit ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Aydoğan'ın dilekçesini değerlendiren Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, avukat Tanılı hakkında soruşturma yapılabilmesi için gerekli izni verdi.

  Gazeteci İsmail Aydoğan, boşanma davası açtığı 22 yıllık eşi, 2 çocuk annesi Sevda Aydoğan'ın avukatı İzmir Barosu'na kayıtlı Murat Tanılı ile tapu bilgilerini öğrenmek için gittiği Manisa Tapu Müdürlüğü'nde karşılaştıklarını, konuşmak için yanına gittiğinde kendisini silahla tehdit ettiğini ileri sürerek savcılığa başvurdu. Aydoğan, dilekçesinde, Tanılı'nın kendisine, “Ben gazetecilere gıcığım. Seni temizlerim. Fazla konuşma. Karını boşayıp evime alacağım” diye tehdit ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı İzzettin Namal, tanıkları da dinleyip, Murat Tanılı hakkında ‘silahlı tehdit’ suçundan soruşturma yapılması için Adalet Bakanlığı'na yazılı başvurdu. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü de soruşturma iznini verdi.
  Avukat Murat Tanılı ise savcılığa verdiği ifadesinde, “Kesinlikle müştekiyi ölümle tehdit etmedim. Ayrıca olay anında üzerimde ceketim yoktu. Hiçbir zaman ne ruhsatlı ne ruhsatsız silahım olmadı. Cep telefonumu bile pantolonumun kemerine koymam. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Ben de Aydoğan'dan şikayetçi oldum. Benim müştekinin eşiyle duygusal bağım yoktur. Müşteki boşanma davasında da eşinin başka kişilerle internet üstünden chatleştiğini belirtmiştir” dedi. Soruşturma sonunda avukat Tanılı'yla ilgili dava açılıp açılmayacağına karar verileceği bildirildi.

  YEDİ CELSEDE BOŞANMIŞTI

  Eşinin kendisini internet üzerinden chatleşip aldattığını öne sürerek İzmir 13'üncü Aile Mahkemesi'nde dava açan İsmail Aydoğan, eşi Sevda Aydoğan'dan yedi celse sonunda boşanmıştı. Mahkeme, olayda genç kadının kusurlu olduğunu belirtip, kocasına bin TL manevi tazminat ödemesine, oğulları S.C.A.'nın velayetinin babasına verilmesine, Sevda Aydoğan'a karar kesinleşinceye kadar aylık 210 TL tedbir nafakası ödenmesine karar verip tarafları boşamıştı. Ayrıca Sevda Aydoğan'a tehdit suçundan ise evden 6 ay uzaklaştırma cezası verilmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı