Ege Haberleri

EGE

  Boşandığı eşi yüzünü kesti

  Kadir ÖZEN, (DHA)
  04.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.10.2011 - 01:52

  İzmir Bornova’da, beş yıllık evliliğin ardından iki ay önce kendisinden boşanan Zeynep Karadavut’un evine gidip tekrar bir araya gelmek istediğini söyleyen H.G., olumsuz yanıt alınca, maket bıçağıyla genç kadının yüzünü kesti, yerde tekmeledi.

  OLAY, önceki gün saat 22.00 sıralarında, Evka-4 1025 Sokak 76. Blok’ta yaşandı. Aralarındaki sorunlar nedeniyle üç yıldır ayrı yaşadıkları öğrenilen H.G. (35) ile Zeynep Karadavut (28) yaklaşık iki ay önce boşandı. Bu durumu bir türlü kabullenemeyen H.G., tekrar bir araya gelmek için, eski eşinin ailesiyle birlikte yaşadığı daireye gitti.

  Çılgına döndü

  H.G., iddiaya göre, eski eşine tekrar birlikte olmak istediğini söyledi, reddedilince de çılgına döndü. Yanında bulunan maket bıçağını çıkaran H.G., aynı zamanda teyzesinin kızı olan genç kadının yüzünün sol tarafına, kulak hizasından başlayıp ağzının köşesinde son bulan derin kesik attı. Kanlar içinde kalıp, acı içinde kendini yere atan Karadavut’u tekmeleyen H.G., daha sonra kaçtı.

  Dikiş atıldı

  Gelen sesler üzerine genç kadının anne ve babası kapıya koştu. Çocuklarını kanlar içinde gören ailesi, sağlık ekiplerinden ve polisten yardım istedi. Gelen ekipler, Zeynep Karadavut’u ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Karadavut, özel bir hastaneye gitti, yüzüne dikiş atıldı.

  Boşandığı eşini yaraladıktan sonra kaçan H.G., kısa sürede yakalandı, gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yaklaşık 5 yıllık evliliğin ardından ayrıldıkları belirtilen Karadavut’la H.G.’nin 4 yaşında kızlarının bulunduğu öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı