Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Boşanan kocadan savaş gibi baskın

  Şenol AYDIN,(DHA)
  08 Mart 2005 - 01:51Son Güncelleme : 08 Mart 2005 - 01:51

  5 yaşındaki kızını almak için boşandığı eşinin evini basan polis, kurşun yağdırdı. Tabancalı bıçaklı kavgada, yaralananların kaldırıldığı hastaneyi basan tarafların yakınları birbirine girince ortalık savaş alanına döndü.

  GEBZE’de, velayeti anneye verilen 5 yaşındaki kızını silah zoruyla almaya kalkan polis memuru Necip Akbaş (35), kardeşi Vahap Akbaş’la (28) birlikte boşandığı eşi Songül Karaman’ın (32) evini bastı. Akbaş, Erol Karaman (27) ve Serhat Karaman (23) tarafından bıçaklanınca silahıyla kurşun yağdırdı. Akbaş, Serhat Karaman’ı 6, kardeşini ise 1 kurşunla vurdu. Küçük kızın gözleri önünde meydana gelen olayın ardından bacaklarından bıçaklanan Vahap Akbaş ile kurşunlanan Karaman kardeşler Gebze Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldılar.

  Biber gazıyla ayırabildiler

  Olayın duyulması üzerine aynı hastaneye akın eden her iki grubun akrabaları, acil serviste birbirlerine girdiler. Acil servisin önü bir anda savaş alanına dönerken polis kavgalı tarafları biber gazı sıkarak güçlükle ayırabildi. Eski enişteleri tarafından kurşun yağmuruna tutulan Karaman kardeşler ise Gebze Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiler. Necip Akbaş ve Vahap Akbaş gözaltına alındı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı