« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boşa değil anlamlı koşu istiyorum

Sarı lacivertli teknik direktör, gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, “Porto’nun başındayken, Beşiktaş’la İstanbul’daoynadığımız maçta Türkiye’de çalışmaya karar verdim” dedi.

AHMET ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’nin yeni hocası Vitor Pereira, Topuk Yaylası’nda basın mensupları ile sohbet toplantısı yaptı. Portekizli teknik adamın sözlerinden satırbaşları şu şekilde oldu...

Futbolda yolunuzu seçmek zorundasınız. Kesin doğru, kesin yanlış diye bir şey yok. Benim için önemli olan hedefe ulaşmak. Koşun ama futbol oynayarak koşun. Örneğin bir piyanist saatlerce piyanonun başında çalar ama kalkıp hiçbir zaman piyanonun etrafında koşmaya başlamaz.

Nani imzaladı mı, imzaladıysa konuşayım. Ben konuştum, oyuncu geldi sonra başka kulübe gitti, boşu boşuna fikir belirtmiş olurum. İmzalasın, sonra konuşacağım.

“TÜRKiYE KARARIMI iNÖNÜ STADI’NDA VERDiM”

PORTO ile burada Beşiktaş’a karşı bir maç yapmıştık. O maç için Türkiye’ye geldiğimizde maçtan sonra kendime bir söz verdim. “Bir gün bu ülkede çalışacağım” dedim. Çünkü buradaki tutku, çoşku futbola duyulan aşktan çok fazlasıyla etkilendim. Türk taraftarlar beni gerçekten büyüledi.

Başkanımız ve Giuliano Terraneo ile transfer konusunda sürekli fikir alış verişi yapıyoruz. Ama benim istediğim, her pozisyonda iki oyuncuya sahip olmak. O rekabetle takımın seviyesini yukarı çekebilirim.


“Sosyal hayatım yok”

PEREIRA sohbette, “Büyüdüğüm yerde herkes ailesine bakmak için çalışmak zorundaydı. Karakterim bu yönde gelişti. Yarışmacı hocayım, bunu takıma yansıtmamın yolu agresif olmamdan geçiyor” dedi. Portekizli ayrıca, “Sosyal hayatım yok. Tek bir yol biliyorum. Ev-idman-ev... Başka şeye zamanım yok” ifadelerini kullandı.


“YOKLUKLA BÜYÜDÜM”

VITOR Pereira, “Balıkçıların olduğu bir bölgede dünyaya geldim. Yoklukla büyüdük, ekmeğimizi taştan çıkardık. En küçük şeye ulaşmak için bile çevremizdekileri alt etmeliydik. Kimse üniversiteye gitme şansı bulamazdı. Sabahtan akşama kadar çalışırdık” diye konuştu.


5 MADDEDE VITOR PEREIRA


ÖZGÜVEN: Yüksek özgüveni var. Bunu yoksulluktan gelip, başarılı olmasına bağlıyor.

SEMPATİK: Zekice espriler yapıyor. Bir konuda farklı düşünüyorsa esprili karşılık veriyor.

TERAPİST: Motivasyonu yüksek. Kendi motive olup, sonra takıma terapi uyguluyor.

SAMİMİ: Otoriter görüntüsünün altında samimi biri. Karşısındakini hep önemsiyor.

FİLOZOF: 15 yıl üniversitede hocalık yaptığı için filozof gibi. Birçok konuda derin analizleri var.


Bunları da Beğenebilirsiniz