ANKARA HABERLERİ

Boş arazide gece alemi

Murat YILMAZ
06.04.2016 - 18:29Son Güncelleme :

Doğukent Bulvarı’ndaki boş arazide alkol alanların, her gece kavga çıkardığını ve çevreye rahatsızlık verdiğini savunan mahalleli, çözüm bekliyor. Sancak Mahalle Muhtarı Serap Mohammed, “Arazi belediyenin spor alanı. Buranın spor alanı olarak değerlendirilmesini istiyoruz” diyor.

Murat YILMAZ

Çankaya Doğukent Bulvarı ile Cidde Caddesi kenarında bulunan boş arazinin kendileri için tehlike oluşturduğunu savunan Sancak Mahallesi sakinleri, alanın atıl durumda kalmasına tepki gösterdi. Vatandaşlar, son olarak 31 Mart’ta bir cinayet olayının yaşandığı arsa için yetkililere “Bir an önce değerlendirilsin” çağrısı yaptı. Gece saatlerinde bazı kişilerin araçlarıyla gelerek burada alkol aldığını da belirten bir mahalle sakini şöyle konuştu:

AÇIK HAVA MEYHANESİ GİBİ

“Bu arsa Doğukent Bulvarı’nın hemen kenarında merkezi bir yerde. Ama uzun süredir boş. Akıbeti de bilinmiyor. Yanı başında okul ve spor alanı var. Binaların arasında böyle atıl bir durumda bekliyor. İçerisinde servis araçları park edilmiş halde bekliyor. Son yaşanan cinayetin ardından da daha fazla korkmaya başladık. Çocuklarımız ve aileler sokağa inmeye korkuyor. Hemen her gece buraya alkol almaya gelenler kavga çıkarıyor. Burası açık hava meyhanesine döndü. Bizim isteğimiz burası bir şahsa aitse şahıs değerlendirsin, eğer belediyenin ise park veya başka bir şekilde değerlendirsin. Evimizin önünde böyle tehlikeli bir boş alan istemiyoruz. Bir an önce değerlendirilsin. Tehlike durumu da ortadan kalkar mahalleli de rahat eder.”

MUHTAR: SPOR ALANI İSTİYORUZ

Arazi ile ilgili kendilerine çok sayıda şikayet geldiğini belirten Sancak Mahallesi Muhtarı Serap Mohammed, spor alanı olarak belirlenen arazinin bir an önce değerlendirilmesini beklediklerini söyledi. Muhtar Mohammed şu ifadeleri kullandı: “Arazi belediyenin spor alanı. Biz de buranın spor alanı olarak değerlendirilmesini istiyoruz, çocukların spor alanı yapacakları hiçbir yok. Amacı dışında kullanılmasını istemiyoruz. Bize de boş kaldığı ve istenmeyen durumlar yaşandığı yönünde şikayetler geliyor. Bu ay plan değişikliği için tekrar Belediye Meclisi’ne sunulacak.” Öte yandan boş arsa için Çankaya Belediyesi’nin “Açık ve Kapalı Spor Alanı” olarak Belediye Meclisi’nde bir plan kararı aldığı ancak Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2015 aralık ayı oturumunda bu kararı oy çokluğuyla reddedildiği ortaya çıktı. Mahallelinin tepki gösterdiği arazide geçtiğimiz günlerde bir otomobilde, boynu kesilerek öldürülmüş erkek cesedi bulunmuştu.

Etiketler: boş arazi , alem

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Boş arazide gece alemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2016 tarihinde saat 18 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Boş arazide gece alemi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı