Ege Haberleri

  Boru kavgası

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EDREMİT'te DYP ve DSP teşkilatları, Köy Hizmetleri Müdürlüğü'nün, Arıtaşı Köyü'ne verdiği 400 metrelik su borusunu paylaşamadı. Siyasi kulislerde gündemin ilk sırasını alan boru muhabbeti, DYP İlçe Başkanı Nebi Gündüz'ün, yerel gazetelere yaptığı açıklamayla başladı.

  GÜNDÜZ'ün ‘‘Arıtaşı'nın içme suyu borusu sorununu biz çözdük’’ sözleri DSP'lileri çileden çıkardı. Basın toplantısı düzenleyen DSP İlçe Başkanı Bülent Kanyılmaz, DYP İlçe Başkanı Nebi Gündüz'ü dürüst politika yapmaya çağırdı, ‘‘Doğruları söylemiyor. Bu tamamıyla DSP'nin hizmeti’’ dedi. Kanyılmaz şov yapmayıp hizmet ürettiklerini kaydetti, ‘‘DYP bizim icraatımıza sahip çıkmaya çalışıyor. Bundan böyle her icraatımızı basın yoluyla duyuracağız. Ortaoba Köyü'ne de 4 kilometrelik yol yaptırmıştık. Bakalım bunu da sahiplenecekler mi’’ diye konuştu.

  GÜNDÜZ ise gelişmeler üzerine, boruyu kendilerinin sağladığı iddiasında ısrar etti. Gündüz, ‘‘İl genel meclisinde DYP'nin borusu öter. O borular için en az 25 yere telefon ettim. Meclis üyeleriyle görüşüp sorunu çözdüm. DSP'liler meclisin hiçbir komisyonunda yok’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı