Borsa'nın yeni şirketi

Hürriyet Haber
26 Ocak 2011 - 14:17Son Güncelleme : 26 Ocak 2011 - 17:02

Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş hisselerinin yüzde 35,71’ini halka arz etmeye hazırlanıyor.

Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş hisselerinin yüzde 35,71’ini halka arz etmek için Ocak 2011 itibariyle Sermaye Piyasası Kurulu’ndan  (SPK) gerekli izinleri tamamlamayı bekliyor. Utopya Talep toplama tarihini Şubatın ilk haftası olarak belirledi.

Utopya, Yeterli talep aldığı takdirde 8 milyon lirası sermaye artırımı, 2 milyon lirası ise ortak satışı olacak şekilde toplam 10 milyon lira nominal değerdeki hisselerini 3,50 liradan satışa sunulacak.

Halka arz süreciyle ilgili olarak değerlendirme yapan Utopya Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Dursun Karaca öncelikli amaçlarının şirketi kurumsallaştırmak olduğunu söyledi.

YENİ YATIRIMLARIN KAYNAĞI OLACAK

Utopya Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Recai Dursun, halka arzdan sağlanacak finansmanın ilk olarak 2007 yılında hizmete giren Utopia World Otel’in konferans salonu yapımında kullanılacağını ifade etti.

Dursun halka arzdan sonraki planlarıyla ilgili şöyle konuştu:” Yeni bir otel projesi düşünüyoruz. Kıbrıs/Karpaz’da yapacağımız otel ile ilgili görüşmelerin bir kısmını gerçekleştirdik. Antalya da otel yapabileceğimiz bir şehir arasında yer alıyor. Yine İstanbul Anadolu yakasında yapılacak konut projeleri ve  turizm yatırımları da gündemimizde."

Kıbrıs’taki otel çalışmalarının 25 milyon doları bulacağını belirten Dursun, yüzde kaçının halktan sağlanacağına henüz karar vermediklerini söyledi.

Dursun, Ankara Esenboğa’daki konut projelerinin kaynağının da halka arzdan gelecek olan gelir ile sağlanacağını söyledi. 2012 yılında gerçekleştirmeyi düşündükleri konut projelerinin Esenboğa Havaalanı’nın potansiyel ihtiyacını karşılamaya yönelik olacağını anlattı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı