Borsa şirketlerinden haberler

A.A.
17.01.2006 - 17:36 | Son Güncelleme:

Altınyağ Kombinaları A.Ş., Irak'a ihraç edilmek üzere 4 milyon 140 bin dolar tutarında ambalajlı rafine ayçiçek yağı satışına ilişkin sözleşme imzaladı.

Altınyağ'dan Borsa'ya gönderilen açıklamada, sipariş konusu sevkiyatın Ocak, Şubat aylarında yapılacağı bildirildi.
Dün imzalanan sözleşme hükümlerine göre, ihracat bedelinin ilk parti için 1 milyon dolarlık kısmının peşin, kalanı sözleşmeye konu olan malın yüklemeye hazır olduğunun bildirimini takiben 24 saat içinde nakden ödeneceği, ikinci parti için 1 milyon 300 bin doları peşin, kalanı sözleşmeye konu malın yüklenmeye hazır olduğunun bildirimini takiben 24 saat içinde ödeneceği belirtildi.

-SARKUYSAN-

Sarkuysan Elektrolitik Bakır San. ve Tic. A.Ş'den Borsa'ya yapılan açıklamada, murakıpların bugünkü toplantısında Sermel Taşkın'ın istifası nedeniyle boşalan üyeliğe, ilk genel kurul toplantısına kadar görev yapmak üzere şirket ortaklarından Turgay Sohoğlu'nun murakıp olarak seçildiği bildirildi.

-DYO BOYA-

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş'den İMKB'ye gönderilen açıklamada, Uray Ergun'un istifası ile boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine yapılacak ilk genel kurulun onayına sunulmak kaydıyla Taşkın Tuğlular'ın atandığı bildirildi.

-PINAR SÜT-

Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş'den yapılan açıklamada ise Uray Ergun'un istifası ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine, yapılacak ilk genel kurulun onayına sunulmak üzere Mehmet Aktaş'ın atandığı kaydedildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı