Borsa İstanbul’da gong “SAY Reklamcılık” için çaldı

Hürriyet Haber
28 Haziran 2013 - 12:50Son Güncelleme : 28 Haziran 2013 - 23:15

SAY Reklamcılık, halka arzı dolayısı ile Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni ile Gelişen İşletmeler Piyasası’nda işlem görmeye başladı.

Törene Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman ve Say Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Güldoğan katıldı. SAY Reklamcılık, Gelişen İşletmeler Piyasası’nda “SAYAS” kodu ve 2,20 TL fiyatla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman, 2013 yılında Pay Piyasası’nda 7 şirketin, Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) ise 5 şirketin paylarının halka arz edildiğini ve yaklaşık 24 milyon lira hasılat toplandığını belirtti. Hâlihazırda Pay Piyasası’nda 8 ve GİP’te 5 şirketin işlem görmek amacıyla başvuru yaptığını kaydeden Seyman, SAY Reklamcılık ile birlikte payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirket sayısının 417’ye ulaştığını bildirdi.

Seyman, Pay Piyasası tarafında yapılan halka arzlardan toplamda 1,22 milyar lira kaynak toplandığını, bu kaynağın 319,9 milyon lirasının ortak satışı hasılatı, 897,3 milyon lirasının da sermaye artırımı hasılatı şeklinde gerçekleştiğini belirtti.

Say Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Güldoğan da, yaptığı konuşmada; "1992 yılında satış noktalarının tanıtım tabelasını üretmek üzere yola çıktık. Bugün 16 bin 975 metrekare kapalı alanda anahtar teslimi satış noktası ve endüstriyel reklam ürünleri üretiyoruz. Say Reklamcılık, geçen 21 yılda reklam tabelacılığı işini kurumsal kimlik uygulaması hizmeti haline getirerek, gerek Türkiye’nin gerek dünyanın kurumsal firmalarının birçok noktadaki satış organizasyonlarına hizmet vermektedir" dedi.

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı