Borsa’da son sözü Taner söyleyecek

Hürriyet Haber
10 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ekim 1997 - 00:01

Alternatifbank hisse senetlerindeki manipülatif işlemlerde ağır ihmalleri olduğu gerekçesiyle Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından Borsa Yönetim Kurulu Üyesi Arıl Seren ve Abdullah Akyüz hakkında yapılması istenen inceleme, Devlet Bakanı Güneş Taner'e uzandı. İMKB, Yönetim Kurulu, konuyla ilgili hem SPK hem Borsa'nın işlemlerinin incelenmesi için Taner'e başvurdu. İMKB’nin açıklaması şöyle:

Yasaklı yatırımcılarla ilgili 25 Eylül 1997 tarihli SPK kararının geç duyurulmasına ilişkin olarak Borsamız bünyesinde yapılan işlemler 30 Eylül 1997 tarihli Borsamız yönetim kurulu kararıyla Teftiş Kurulumuzca incelenmektedir.

SPK'nın 25 Eylül 1997 tarihinde aldığı kararın Borsa'ya iletilmesi prosedürü ile ilgili olarak hem SPK, hem de İMKB nezdinde bir denetim yapılması için konu ilgili Devlet Bakanlığı'na intikal ettirilmiştir.

Yönetim kurulumuz, 8 Ekim 1997 tarihli SPK kararına esas teşkil eden soruşturma raporunu, SPK'dan talep etmiştir. Yönetim kurulumuz, bu raporu ve Borsa Teftiş Kurulu'nun hazırladığı raporu birlikte değerlendirerek kararını verecektir.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı