Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Borsa açılıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Birinci Lig'de 449 futbolcunun bugün fiyatları belli oluyor. Kulüpler saat 18.00'e kadar listelerini Futbol Federasyonu'na verecek. Bu konuda geciken ve listeyi eksik yazanlar ellerindeki oyuncuları kaptıracak...

Türkiye Birinci Ligi'nde kulüpleriyle anlaşamayan, aralarında Hakan Şükür, Ümit, Ergün, Boliç, Mustafa Doğan, Moldovan, Schaefer'ın da bulunduğu 449 futbolcunun fiyatı bugün belli oluyor. Kulüpler, akşam saat 18.00'e kadar futbolcularının bonservis bedelini gösteren listeyi federasyona göndermek zorunda.

Bu işlemi yapmakta geciken veya listeye isimleri eksik yazan kulüp yandı. Çünkü, bonservis bedeli federasyona bildirilmeyen futbolcu serbest kalmış sayılacak ve bedavaya istediği kulübe gidebilecek.

BEDELSİZ HAK

Profesyonel futbol talimatına göre, satış listesine konan futbolculara, kulübü uzatma hakkını kullanabilir. Bunun için kulüpler, federasyona bildirdiği bonservis bedelinin yüzde yirmisinin beşte birini 20-30 Temmuz 2000 tarihine kadar federasyon hesabanı yatırmak zorunda. Aksi takdirde futbolcular yine bedelsiz olarak serbest kalacak.

SÖZLEŞME UZAYACAK

Kulüplerin 6 ay ve daha fazla ceza alan futbolcularının sözleşmesini uzatma hakları da var. Bu maddeye göre, Galatasaray dopingten 6 ay ceza alan Hasan Şaş ile Ankaragüçlü Faruk'u ısırıp yumruklayan ve 6 ay sahalardan uzak kalan Vedat'ın sözleşmelerini birer yıl uzatabilecek.

Kulüpleri tarafından sözleşmeleri bir yıl uzatılan futbolcular, ertesi yıl serbest kalamayacak. Aksine, yine kulübünün belirlediği bonservis ücretini ödemek zorundalar.


Bunları da Beğenebilirsiniz