Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bornozlu güzel

Gisele Bündchen, “Ipanema Gisele Bündchen” koleksiyonunu ve Atlantik Ormanları’nın korunmasını hedefleyen kampanyayı geçtiğimiz hafta Madrid’deki Eurostar Otel’de tanıtmış, ben de toplantıyı takip etmek üzere markanın Türkiye temsilcisi Twigy’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel’le birlikte otele gitmiştim.

Bündchen’in toplantıdan önce süitinde kabul ettiği dört gazeteci arasında ben de vardım. Ünlü top model, süitinde karşımıza çıkmadan önce son hazırlıklarını yaparken, Sinan Öncel onun fotoğraflarını çekmiş. Dünyanın en çok kazanan top modeli Gisele Bündchen’i saçları yapılırken, üzerinde bornozla görüntüleyen Sinan Bey, çektiği bu fotoğraflarla tüm dünya basınını ve hatta beni bile atlatmış oldu!

Hello’dan parti

Kayra Şarapları, sınırlı sayıda ürettiği yeni premium şarabı ‘Kayra Vintage’ serisinin lansmanını, Hello dergisi işbirliğiyle gerçekleştirdi. Bu ürünler, geçtiğimiz gece Ortaköy’deki Blackk’te düzenlenen “Future Vintage” partisiyle tanıtıldı.

Farklı tarzıyla Eda Taşpınar, Los Angeles’tan yeni dönen Kenan Doğulu, dört ay sonra bir erkek çocuk dünyaya getirecek olan Figen Doğusoy, gecenin organizasyonunda emeği geçen Tuğba Peksayar, Blackk’in sahibi Emre Ergani’nin iki ay sonra evleneceği avukat nişanlısı Şebnem Işık ve tekstilci işadamı Rober Baler’in eşi Ethel Baler, kıyafet seçimleriyle partinin öne çıkan isimleriydi. Gecede konuklar, Ozan Doğulu’nun müzikleriyle eğlendi.

Tayland’dan geldi Boston’a uçacak

Geçtiğimiz haftayı Tayland’da geçiren Serra Tokar’a önceki gece Longtable’daki partide rastladım. Sırt dekolteli mini elbisesiyle çok şık görünen Tokar’la ayaküstü sohbet ettik. Serra Hanım, önümüzdeki hafta Boston’da okuyan büyük kızı Melis’in mezuniyet törenine katılmak için Amerika’ya uçacağını ve törenden sonra İstanbul’a kızıyla birlikte döneceğini söyledi.

Yenilendi

Türk Kalp Vakfı, Çocuk Kardiyoloji Merkezi’ni çocuklara yönelik renkli ve eğlenceli bir dekorasyonla yeniledi. Türk Kalp Vakfı Sağlık Merkezi’nde yeni yüzüyle hizmet verecek olan Çocuk Kardiyoloji Merkezi’nin açılış kurdelesini, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Üniversitesi Çocuk Kardiyolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Türkan Ertuğrul ve Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın birlikte kesti.

Rezidansta tanıtım

İtalyan Ticaret Merkezi, İtalya’nın turistik ve ekonomik faaliyetlerinin gerçekleştiği en önemli bölgelerinden Veneto’yu tanıtmak üzere İtalya Büyükelçiliği’nin rezidansı Palazzo Venezzio’da önceki gece bir davet düzenledi. Davetin ev sahipliğini ise İtalyan Ticaret Merkezi Müdürü Dr. Roberto Luongo ile İtalya Büyükelçisi Carlo Marsili yaptı.

Gerede’den çocuklara

“Yüzüm Umuttur” projesi, onarılmayı bekleyen köy okullarında öğrenim gören çocukların hayallerini geniş kitlelere taşımayı hedefliyor. Proje için Bennu Gerede, Nihat Odabaşı, Okan Bayülgen, Tahsin Aydoğmuş, Tamer Yılmaz ve Serdar Bilgili fotoğraf çekti. Bennu Gerede, geçtiğimiz gün kendi fotoğraflarının da yer aldığı Taksim Meydanı’ndaki sergiyi, çocuklarıyla birlikte gezdi.

45’lik çanta

Yıllar önce müziği Longplay ve 45’lik dediğimiz plaklardan dinlerdik. Önceki gece Longtable’da rastladığım Deniz Berdan’ın çantası, bana o günleri anımsattı. Berdan, iki plak arasına raptiyelerle deri tutturularak yapılan bir çanta taşıyordu. Çanta, Savaş Ay’ın Türk sanat müziği sanatçısı annesi Şükran Ay’ın plağından yapılmıştı. Üzerinde yazan şarkı ise ilginçti: “Zalimin zulmü varsa, mazlumun Allah’ı var”... Berdan’ın sadece çantası değil, tırnaklarına sürdüğü kırmızı ve siyah renklerdeki ojeleri de dikkat çekiciydi.

Kalpakçıoğlu göründü

Uzun süredir İstanbul gecelerinde görünmeyen Mine Kalpakçıoğlu nihayet ortaya çıktı! Mine Hanım, önceki gece Longtable’daki partideydi. Kırmızı sandaletleri, göbeğini açıkta bırakan seksi bluzu ve beyaz pantolonuyla dikkat çekiciydi. Gece boyunca da oldukça keyifliydi. Bu haliyle “Gecelere bir döndü, pir döndü” dedirtti. Ancak yanında sevgilisi Rıza Tansu yoktu.

Dostlar bir arada

Ünlü avukat Ethem Postacıoğlu ve İspanyol eşi Fabiola Hanım, yakın arkadaşları için önceki gece Longtable’da bir davet verdi. İstanbul’un elitlerine avukatlık yapan Ethem Bey, dostlarını iş görüşmelerinin dışında da bir araya getirmek için bu tür davetler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI