Ege Haberleri

  Bornova'ya yeni park ve yollar geliyor

  Hürriyet Haber
  10.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme:

  BORNOVA Belediyesi, Yunus Emre, Karacaoğlan ve Mevlana mahallerinde imar uygulamaları tamamlanan yerlerde yeni park alanları oluşturuyor, yeni yollar yapıyor.

  Yunus Emre, Karacaoğlan ve Mevlana mahallerinde, Bornova Belediyesi tarafından özel bir çalışma yürütülüyor. İmar uygulamaları tamamlanan yeni yerleşim alanlarında vatandaşın istediği proje ve hizmetler yapılıyor. Talepler doğrultusunda yeni park alanlarının yanı sıra gelişen yeni yerlerde yol çalışmaları yapılıyor. Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü belirlenin park ve oyun alanlarını tamamlıyor. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ise yeni açılan yerlerde yollarla ilgili düzenlemeleri yapıyor.

  Bornovaya yeni park ve yollar geliyor

  Devam eden çalışmalar kapsamında toplam 14 kilometre yol düzenlenecek. Bu yollar için 46 bin metrekare parke taş kullanılacak. Çalışma kapsamında dökülecek betonun miktarı ise 3 bin 500 metreküp olacak. 17 metreden daha geniş olan ana caddeler, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanacak. Mevlana Mahallesi'ndeki üç sokakta yaklaşık toplam 10 bin metrekarelik alanda park ve oyun alanları oluşturulacak.

  İlçenin daha düzenli büyümesi ve gelişmesine büyük önem verdiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Daha yaşanabilir kent için önlemlerimizi alıyor ve planlarımızı titizlikle hayata geçiriyoruz. Devam eden çalışmalarımızı da bu kapsamda gerçekleştiriyoruz. Bornova'nın hemen hemen her bölgesinde , vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda , çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı