İZMİR HABERLERİ

Bornovalı çocuklar 'barış' için söyledi

DHA
25.04.2017 - 11:50Son Güncelleme :
DHA

BORNOVALI çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çok özel bir konser için sahnedeydi. Bornova Belediyesi, Cevdet İnci Eğitim Vakfı ve Barış için Müzik Vakfı işbirliğinde, 2015 yılından bu yana eğitim alan 63 Bornovalı çocuk, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı en önemli konser salonlarından olan Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde ilk konserine çıktı.

Şef İsmail Bilen'in yönettiği TOBAV Çok Sesli Çocuk Korosu da bu özel konsere, 23 Nisan Şarkıları seslendirerek destek oldu. Konser, hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ile son bulurken, salonu dolduranlar coşkuya ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik etti. İlk kez böylesi bir deneyim yaşayan çocuklar ayakta alkışlandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornovalı çocukların İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Türkiye'nin en güzel konser salonunda büyük bir hayali gerçekleştirdiklerini söyledi. Atila, "Böylesi bir projenin içinde olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Çocuklarımız büyük emek harcarayak bugüne geldiler. Hepsini tebrik ediyorum.  Buradan geleceğin sanatçıları çıkacak" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bornovalı çocuklar 'barış' için söyledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bornovalı çocuklar 'barış' için söyledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı