Ege Haberleri

  Bornova'da öğrencilere İngilizce desteği

  İZMİR,(DHA)
  26.07.2012 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediyesi'nin 5 ayrı merkezinde isteyen tüm ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik İngilizce kursları veriliyor. Çocuklar hem boş vakitlerini değerlendiriyor hem de yabancı dillerini geliştiriyor.

  Bornova Belediyesi, eğitim faaliyetlerine yaz aylarında da ara vermedi. Kış döneminde BELGEM'de üniversite ve lise giriş sınavları için açtığı kurslarla hizmet veren Bornova Belediyesi yaz döneminde de pek çok kursla çocukların ve gençlerin gelişimlerine katkıda bulunuyor. Bornova Belediyesi'nin her semtte açtığı hobi ve spor kurslarına yoğun ilgi gösterilirken, İngilizce kurslarına da 450 ilköğretim öğrencisi katılıyor. İngilizce kursları alanlarında uzman eğitmenler tarafından Naldöken Kültür Merkezi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Altındağ Toplum Merkezi, Bornova merkez ve BELGEM'de veriliyor. Ücretsiz kurslara haftanın iki günü gelen çocuklar hem geçen ders yılında öğrendiklerini unutmuyor hem de yeni dönem öncesi hazırlanmış oluyorlar. Öğrencilerin yaz aylarını değerlendirmeleri için 11 Haziran'da açılan kurslar 17 Ağustos'ta tamamlanacak. 17 Eylül'de başlayacak kış dönemi İngilizce kurslarının kayıtları ise kısa süre sonra yapılacak.

  Yaz döneminde İngilizce kursunu yoğunlaştırılmış olarak başlattıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Eğitim bizim için öncelikli konular arasında. İlçemizdeki öğrencilerin gelişimine büyük önem veriyoruz. Bunun için de gereken her şeyi  yapıyoruz. Üniversite hazırlık kursları, Genç Kaşifler Bilim Evi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, hobi kursları bunların bir parçası. İngilizce kurslarımız da eğitim alanındaki hizmet anlayışımızın önemli bir ayağı. Yaz döneminde kursa katılan öğrencilerimize haftanın iki günü toplam 40 saatlik yoğunlaştırılmış bir program uyguluyoruz. En önemlisi de bu kurslarımızı belli bir noktada değil, bütün semtlerimizde veriyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı