İZMİR HABERLERİ

Bornova’da Nutuk dağıtımı sürüyor

DHA
28.03.2017 - 11:13Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediyesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini anlattığı 'Nutuk' adlı eserini dağıtmaya devam ediyor.
Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı mücadelesini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini oluşturan süreci anlattığı Nutuk adlı eseri Bornova Belediyesi’nce vatandaşlara dağıtılıyor. Belediye vatandaşların Atatürk Kitaplığı ve Ata Evi’nden ücretsiz olarak temin edebilecekleri eseri daha çok kişiye ulaştırmak için de çalışmalar yapıyor. Yazar İhsan Eliaçık ve Gazeteci İrfan Değirmenci’nin konuk olduğu Yeryüzü Sofrası etkinliğinde de Bornovalılara yüzlerce Nutuk dağıtıldı. Başkan Atila gazetecilere dağıtılmak üzere de Türkiye Gazeteciler Sendikası(TGS) İzmir Şubesi Başkanı Halil Hüner’e nutuk hediye etti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe ve geleceğe ışık tutan ölümsüz eserini herkesin okuması gerektiğini söyleyen Başkan Olgun Atila, şunları söyledi:
"Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün her kelimesi bizim için çok önemli. Biz bu çalışmayla Bornova’daki her eve Nutuk girmesini ve Bornova dışındaki vatandaşlarımızın da bundan yararlanmasını arzu ediyoruz. Bu çok önemli bir işbirliği. Bu işbirliği sayesinde ülkemizin aydınlık yarınlarını birlikte tekrar kurabileceğimizi düşünüyorum."
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bornova’da Nutuk dağıtımı sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bornova’da Nutuk dağıtımı sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı