İZMİR HABERLERİ

Bornova'da kutlamalar başladı

DHA
20 Nisan 2016 - 12:17Son Güncelleme : 20 Nisan 2016 - 12:18

Bornova'da kutlamalar başladı

DHA

BORNOVA Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel etkinlikleri, Bornova Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nin toplanmasıyla başladı.

Sosyal politikalar uzmanı Özlem Çalışkan, kapılarını bu kez çocuklara açan Meclis Salonu'nda, Bornova Belediyesi'nin de içerisinde yer aldığı UNİCEF Çocuk Dostu Şehirler Projesi'ni ve çocuk haklarını anlattı. Eğitimde Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Jülide Kesken de çocuklarla birlikte yer aldı.

Salonu dolduran çocuklara hitap eden Başkan Olgun Atila, 23 Nisan'ın, Büyük Önder Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği çok özel gün olduğunu söyledi. Tüm çocuklardan bu hafta boyunca gerçekleştirecekleri etkinliklere katılmalarını isteyen Atila, Çocuk Meclisi'nin önemine dikkat çekerek, "Kent, şu an oturduğunuz sıralardan yönetiliyor. Unutmayın ki; bu sıraların gelecekteki sahipleri sizler olacaksınız. Biz Bornova Belediyesi olarak en iyi koşullarda eğitim almanız için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Sizlerden tek isteğimiz iyi ahlaklı, kentine, ülkesine, Cumhuriyetimize ve Atatürk'e sahip çıkan bireyler olmanız" diye konuştu.

Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Jülide Kesken de çocuklara seslenerek, "Özellikle sizlerin yaşlarında bir şeyleri başarabilmek, kendi kendimizi, kim olduğumuzu farkedebilmek ile mümkün olabilir. Önünüzde uzun ama nasıl geçtiğini anlamayacağınız çok uzun bir dönem var. Sizler güzel ülkemizin aydınlık geleceğisiniz. Bunu hiçbir zaman unutmayın" dedi.

BORNOVA MERKEZ VE ÇAMDİBİ'NDE

Bornova Belediyesi 23 Nisan Çocukça Bornova Şenliği, Bornova'nın Makedonya'dan kardeş kenti olan İştip ve Delçova Belediyelerinin katılımıyla gerçekleşecek. Şenlik, 22 Nisan Cuma günü saat 19.30'da başlayacak. Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu'ndan Çamdibi Atatürk Parkı'na kadar bando eşliğinde kortej yürüyüşü yapılacak. Çamdibi Atatürk Parkı'nda kardeş kentlerden ekiplerinden sahne alacağı Halkoyunları Gecesi gerçekleştirilecek. Etkinlikler, Cumartesi günü Bornova Merkez'e taşınacak. Bornova Cumhuriyet Meydanı'ndan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'na uzanacak 23 Nisan Korteji, saat 15.00'te yürüyüşe geçecek. Yine burada da Çamdibi'nde olduğu gibi halkoyunları gösterileri sunulacak. Pazar günü ise konuk çocuklar için vapurla Körfez turu ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı'nı kapsayan gezi düzenlenecek.

HAFTA BOYU ORTAK ETKİNLİKLER

Bornova Belediyesi'nin 23 Nisan etkinlikleri hafta boyunca devam edecek. İNCİVAK ile birlikte yürütülen “1 Nota Bir Hayat" projesi kapsamında eğitim alan çocuklar, ilk gösterilerine Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi'nde çıkacak. Etkinlik 23 Nisan günü saat 14.00'da başlayacak.

Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmetçik'in dünya tarihine yazdığı Çanakkale Destanı da İZSİAD işbirliğiyle Bornova'da anlatılacak. Araştırmacı -Yazar Bünyamin Nami Tonka ve Araştırmacı Ali Öztaş, tarihi belgeler ışığında bir milletin var oluş mücadelesine ışık tutacak. Cam Cansız ve ekibinin Anadolu'nun bağrından kopan ezgilerle renk katacağı etkinlik, 26 Nisan Salı günü saat 14.00'da Bornova Belediyesi Nikah Salonu'nda başlayacak.

Yine 23 Nisan Haftası'na özel olarak 28 Nisan Perşembe Günü Ege Üniversitesi ile birlikte “Uçabildiğimiz kadar Yukarı" başlığıyla, müzik ve kukla gibi yaratıcı teknikler kullanılarak hikayeler anlatılacak. Büyük Park'taki etkinlik 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bornova'da kutlamalar başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2016 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bornova'da kutlamalar başladı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:08
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı