« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bornova'da genel kurul kararı

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Bornova Belediyesi'nin kulüp başkanı Mustafa İduğ, “Yeni yılda takıma yeni bir avantaj getireceğini düşündüğümüz için genel kurul kararı aldık” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İduğ, kulübün mevcut yönetim kurulu içinde belediye meclis üyelerinin bulunduğunu, kurulun daha aktif çalışabilmesi için profesyonel yöneticilerden oluşmasını istediklerini kaydetti. Bu nedenle genel kurul kararı aldıklarını ifade eden İduğ, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yeni yılda takıma yeni bir avantaj getireceğini düşündüğümüz için genel kurul kararı aldık. Genel kurulumuz çoğunluğun sağlanması halinde 21 Ocak'ta, aksi takdirde 28 Ocak'ta yapılacak. Bornova Belediye Başkanımıza yeni dönemde yoğun işlerim nedeniyle görev alamayacağımı ilettim. Ancak yönetim kuruluna her türlü desteği vermeye hazırım. Takım şu anda bir transfer yapmayı düşünüyordu. Bu kararın yeni yönetim kurulu tarafından alınması gerektiğini düşündük. Ancak transfer kararını, gecikme olmadan bugünlerde alabiliriz.”

BAŞANTRENÖR ACLAN KAVASOĞLU

Bornova Belediyesi Başantrenörü Aclan Kavasoğlu ise genel kurulu kararı alındığı için Tyler Smith'in yerine yapmayı düşündükleri transferi ertelemek durumunda kaldıklarını belirterek, “Yeni yönetim kurulu belirlenmesi yaklaşık 1 ayı bulacak. Durumumuz ortada, takviye yapmamız lazım. Bir yabancı oyuncu bulduk. Ancak şu anda belirsizlikten dolayı beklemedeyiz. Yönetimin kongre kararı alması kötü bir zamana denk geldi” dedi.

Takımda halen ülkesinde bulunan Smith'in durumunun Türkiye'ye döndükten sonra belli olacağı öğrenildi.
Öte yandan boğazında bir kist bulunan Michael Brandon Roll'ün de tedavi için ülkesine döneceği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz