İZMİR HABERLERİ BORNOVA HABERLERİ

Bornova'da atık yağ toplama yarışması

DHA
06.04.2018 - 10:28Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediyesi tarafından, çevreye duyarlı gençler yetiştirmek, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşüm bilincini oluşturmak adına düzenlenen ortaokullar arası Bitkisel Atık Yağ toplama yarışması başladı.

Bornova Belediyesi, bir litresi bir milyon litre suyu kirleten bitkisel atık yağları toplamak ve ekonomiye kazandırılmasını sağlamak için yaptığı çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda çocukların çevre bilincini geliştirmek ve çevreye zarar vermeden yaşama anlayışını hayata geçirmek amacıyla Ortaokullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması düzenledi. Yarışma ile ücretsiz olarak toplanan atık yağlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan lisans almış firmalar tarafından biodizel ve bioelektriğe dönüşümü sağlanacak.

İlçe genelinde bulunan ortaokullar için düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen kurumlar 18 Mayıs 2018 tarihine kadar topladıkları yağları atık yağ toplama firmalarına teslim etmiş olarak belediyeye müracat edecek. Yarışmanın sonuçları Haziran ayı içerisinde gerçekleşecek olan Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle açıklanacak. Yarışmada birinci olan okula masa tenisi ve raket seti, ikinci okula ikişer adet futbol, basketbol ve voleybol topu, üçüncü okula ise üç takım Badminton seti hediye edilecek.

Bornova Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen kampanyaya katılmak isteyen okullar, 999 29 29 numaralı telefondan 2204 ya da 2208 dahili hatları arayarak ya da ‘www.bornova.bel.tr’ adresinden ayrıntılı bilgi alabilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bornova haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bornova haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bornova'da atık yağ toplama yarışması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı