İZMİR HABERLERİ

'Bornova' yazısı renk kattı

DHA
28.03.2016 - 12:39Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediyesi, ilçedeki Cumhuriyet Meydanı, Forum Bornova ve Otogar Kavşağı ile birlikte Topçu Tugayı Yolu'nun girişine de Bornova yazısı yerleştirdi. Gece aydınlatması da yapılan yazılar ilçeye renk kattı.

Bornova Cumhuriyet Meydanı, Forum Bornova girişi, Altındağ Otogar Kavşağı ile birlikte Manisa Kavşağı'ndaki Topçu Tugayı Yolu'nun girişine ışıl ışıl bir Bornova yazısı konuldu. Vatandaşların önünde hatıra fotoğrafı çektirdiği yazıda bulunan 'O' harfleri yerine kullanılan kalplerin Bornova sevgisini simgelediği belirtildi.

Bornova'nın İzmir'e giriş kapılarından olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Şehrimize gelenler önce Bornova'yı görüyorlar. Bunun için bir farkındalık oluşturmak istedik. Farklı noktalara 4 adet Bornova yazısı yerleştirdik. Bornovamız bu estetik dokunuşlarla daha da güzel hale geliyor. Kente olan aidiyet duygusu da böylece daha da pekişiyor" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 'Bornova' yazısı renk kattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Bornova' yazısı renk kattı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı