Ege Haberleri

  Bornova’ya 50 milyon liralık yatırım yapılacak

  İZMİR, (DHA)
  25.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BORNOVA Belediyesi, 2012’deki 160 milyon liralık bütçesinin önemli bir bölümünü yatırımlara ayırdı.

  Geçen yıl 25 milyon liralık yatırım yapan Bornova Belediyesi bu sene çıtayı daha da yükselterek 50 milyon liraya çıkardı.

  Işıkkent’te Yeni Garaj’ın çevresindeki 10 bin metrekarelik arazide İzmir’in en büyük spor salonlarından birinin inşaatı başlayacak. Altındağ’da yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik alanda, içinde açık ve kapalı amfitiyatroların da bulunduğu kültür merkezi inşa edilecek.

  Pınarbaşı, Işıkkent, Evka-4 pazaryerlerinin inşaatları da bu yıl içinde tamamlanacak. Bornova Merkez, Evka-3 ve Çamkule pazaryerlerinin inşaatlarına da yılı içinde başlanacak. İzmir’de yerleşik yaşamın en az 8 bin 500 yıllık olduğunu kanıtlayan ve Bornova Belediyesi’nin destekleriyle çalışmaları süren Yeşilova Höyüğü için hazırlanan ziyaretçi merkezi projesinin inşaatı da bu yıl hayata geçirilecek.

  Sokak sağlıklaştırma projeleri de devam edecek. Bu kapsamda tarihi Bornova Çarşısı ele alınıp aslına uygun şekilde düzenlenecek. Dramalılar Köşkü’ndeki restorasyon tamamlanarak, kültür müzesi olarak hizmete açılacak. Atatürk Kütüphanesi’deki çalışmalar da bitirilecek. Ayrıca, merkezdeki ‘Tarihi Bornova Evi Projesi’ne bu yıl içinde başlanacak. İlçedeki tüm altyapının engellilere uygun hale getirilmesi için de 1.3 milyon liralık yatırım yapılacak. İlçedeki tüm okulların fiziki bakımlarını üstlenen Bornova Belediyesi bu yıl da bu iş için 1 milyon lira ayırdı. Ayrıca; asfalt, yol, tretuvar ve köprü çalışmaları da artarak sürecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı