Ege Haberleri

  Bornova Şehir Tiyatrosu ödülleri kaptı

  Hürriyet Haber
  11.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) çeşitli dallarda birincilik ödülleri aldı.


  Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Bedia Muvahhit Ödülleri Haldun Dormen, Göksel Kortay, Selim Bayraktar, Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Ayça Varlıer gibi tiyatroya gönül vermiş sanatçı ve kişilerin katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde verildi. 20. sanat yılını dolduran Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) çeşitli dallarda birincilik ödülleri aldı.

  Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), Arthur Miller'in “Cadı Kazanı” oyunu ile “Yılın En Başarılı Prodüksiyonu” ödülüne değer bulunurken, BBŞT oyuncularından Murat Niyazi Emre “Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu”, Melis Caba “Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu”, İlker Şahin'de “Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı” ödüllerini aldı.

  Bunların yanı sıra, Polat Canpolat “En Başarılı Giysi Tasarımı”, Ahmet Kasap ve İdris Emin “En Başarılı Işık Tasarımı”, Ayşegül Sünetçioğlu “En Başarılı Kadın Oyuncu” ve Onur Erdoğan da “En Başarılı Yönetmen” ödüllerine aday gösterildi. Ayrıca BBŞT'den Kağan Uluca Tiyatro 4'teki “Ben Feurbach”daki oyunuyla “En Başarılı Komedi Erkek Oyuncusu” adayı oldu.

  500 KURSİYERE TİYATRO EĞİTİMİ
  BBŞT, bu yıl ‘Kuşlar' adlı oyunla Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'nde, “Bu Mutlu Günümüzde” adlı oyunla ise Uğur Mumcu Kültür Merkezi Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi'nde perdelerini açmıştı. İki oyun da büyük ilgi görürken, 17 ayrı kursiyer oyunu da sahnelendi. Bornova Belediyesi, başarılı oyunlarla seyircileri buluşturarak önemli bir kültür hizmetini yerine getirirken, geleceğin tiyatrocularını da yetiştiriyor. Çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere yaklaşık 500 kursiyer BBŞT'de tiyatro eğitimi almaya devam ediyor.

  Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu sadece tiyatro gösterileriyle değil, çocuk ve gençlere tiyatroyu sevdirip öğreterek de çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Her yıl yüzlerce çocuk ve genç BBŞT'nin açtığı kurslarda tiyatro eğitimi alıyor. Aldıkları eğitimin ardından oyunlarda da rol alarak profesyonel oyuncu olma yolunda ilk adımlarını atıyorlar. Gelecek nesilleri tiyaroyla buluşturan bir belediye olarak, BBŞT bünyesindeki sanatçılarımızın ödüller alması bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı