Ege Haberleri

  Bornova metrosunda geri sayım başladı

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  23.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Metrosu’nun yapımı süren Bornova ve Üçkuyular hatları için hedeflenen 29 Ekim tarihi sadece Bornova’da yakalandı.

  Büyükşehir yetkilileri tam tarih vermekten kaçınsa da en geç kasımın ilk haftasında 2.7 kilometrelik Kampus ve Evka-3 istasyonlarında test sürüşlerinin başlaması bekleniyor. Hatta test sürüşlerini yapacak yeni 18 sürücünün eğitimi de tamamlandı. Test sürüşleri önce yolcusuz gerçekleşecek, sorunlar çözüldükten sonra ise yolcu alınmaya başlanacak.

  Üçyol-Üçkuyular hattının İzmirspor ve Hatay istasyonlarının inşaatları da tamamlandı. Ancak, elektromekanik çalışmalar henüz bitmedi. Yüklenici firma Öztaş İnşaat’ın 17 Eylül’de sona eren iş süresinin üç ay uzatılması için yaptığı başvuru onaylandı. Bu iki istasyonda test sürüşleri ancak yılbaşından itibaren yapılabilecek.

  Üç istasyon mayısta

  Öte yandan, Üçyol-Üçkuyular hattındaki ikinci inşaat olan Fahrettin Altay, Poligon ve Göztepe istasyonlarının yüklenici firması da gecikme nedeniyle Büyükşehir’den ek süre aldı. Bu inşaatlar mayısta tamamlanacak. Bu gecikmeye Poligon İstasyonu zemininde yaşanan sıkıntı neden oldu. Belediye yetkilileri, Fahrettin Altay ve Göztepe istasyonlarında inşaatlarda sorun olmadığını, büyük ölçüde bittiğini, bu hattın açılması için Poligon İstasyonu’nun tamamlanmasını bekleneceğini bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı