Ege Haberleri

  Bornova’da Balkan şöleni

  Hürriyet Haber
  30.09.2013 - 11:19 | Son Güncelleme:

  BORNOVA Belediyesi ile Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği 2. Sonbahar Şenliği'nde İzmirli göçmenleri buluşturdu.

  Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Bornova Belediyesi'nin birlikte düzenlediği ‘2. Bal-Göç Sonbahar Şenliği' binlerce vatandaşı buluşturdu.

  Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır'ın ev sahipliğinde gerçekleşen şenliğe Bulgaristan’dan gelen milletvekilleri Erdinç Hayrullah, Mehmet Ataman ve Bulgaristan Eğridere Belediye Başkanı Resmi Murat da katıldı.

  Bornova’da Balkan şöleni

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, MHP MYK üyesi Özcan Pehlivan, Ege Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Ege Bölge Temsilcisi İsmail Vatansever, Bosna Sancak Derneği Başkan Abdullah Gül, Sancak Kosova Dernek Başkanı Ömer Ok ve pek çok sivil toplum kuruluşu yöneticisi ve Balkan kökenli göçmen vatandaşlar katıldı.

  Sevilen Balkan ezgileriyle halayların çekildiği şenlikte dayanışma mesajları verildi.

  Bornova’da Balkan şöleni

  Piknik havasında başlayan şölenin açılışında Bulgaristan’da düzenlenen müzik yarışmasında ikinci olan Ege Üniversitesi Konservatuarı mezunu Eyüp Sultan Aylar sahne aldı. E

  ğlenceli Balkan şarkılarıyla katılımcıları coşturan Hüsenka’nın ardından sahneye çıkan, yorum ve derlemeleriyle Balkanlar’ın çok sevilen ismi Faruk Yılmaz'a halay çeken vatandaşlar eşlik etti.

  Son olarak Bulgaristan'ın tanınmış ses sanatçısı Teodora sahne aldı. Türkiye’de de pek çok grup ve müzisyenle şarkı söyleyen, klip çeken Teodora sahneye çıktığında tam bir şölen havası yaşandı.

  Bornova’da Balkan şöleni

  Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, ikincisi düzenlenen Sonbahar Şenliği'nin her geçen yıl daha büyük bir coşkuyla, kardeşçe ve segiyle kutlandığını söyledi.

  İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamdi Kanlıoğlu da Bornova Belediyesi'nin destekleriyle büyük bir buluşmayı ve şenliği gerçekleştirdiklerini belirterek, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bağımsızlık savaşıyla kurulduğunu hatırlatarak,

  “Balkanlardan gelen kardeşlerimiz vatan, bayrak ve Mustafa Kemal Atatürk deyince yürekleri bir başka atar. Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan ayrılmacak olan insanlar olarak kardeşliğimize halel getirtmeyeceğiz. Hep beraber ele kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı