Ege Haberleri

EGE

  Bornova Belediye Hizmet Binası yarışması sonuçlandı

  İZMİR, (DHA)
  15.09.2015 - 13:31 | Son Güncelleme: 15.09.2015 - 13:31

  Bornova Belediye Binası ve Çevresi Mimari Proje yarışması sonuçlandı. Jüri yarışmaya başvuran 61 ekipten ön seçim aşamasını geçmeye hak kazanan 8 projenin arasından seçimini yaptı.

  Jüri birinciliği; Y. Mimar Orhan Esen, Yrd. Doç. Dr. Ferhat Hacıalibeyoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Deniz Dokgöz’ün projesine verdi. Yarışmada ikinci ve üçüncülerin yanısıra 5 adet proje de mansiyona layık görüldü. Birinci seçilen proje, yeşil alanın tüm halkın rahatlıkla kullanabileceği kamusal açık alan kazandırması ve bu alanın belediye binası ile iyi entegre edilmiş olması özelliğiyle ön plana çıktığı belirtildi. İzmir ve Bornova’nın iklim koşullarına göre oluşturulduğu belirtilen projeye göre belediye binasına Mustafa Kemal ve Gediz caddelerinden rahat bir ulaşım sağlanıyor.

  Bornova Belediye Hizmet Binası yarışması sonuçlandı

  Daha kaliteli ve kolay ulaşılabilen bir hizmet anlayışıyla Bornovalıların beklentilerine cevap vermeyi hedeflediklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Yüksek Mimar Olgun Atila, "Yarışmamıza katılan tüm ekiplere teşekkür ediyorum. Birinci olan ekibi kutluyorum. Vatandaşlarımıza yakışır bir ortamda ve kalitede iş üretebilmek için başlattığımız yeni hizmet binasının yapılması sürecinde önemli bir aşamayı tamamladık. Burası sadece hizmet binası değil aynı zamanda yaşam alanı da olacak. Bornova’mız Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndan sonra çok önemli ve değerli bir aktivite alanı kazanacak" dedi. Başkan Atila, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalarını sürdürdükleri Doğanlar Mahallesi’ndeki Yeni Bornova Stadyumu’nun tamamlanmasının ardından belediye hizmet binasının eski Bornova Şehir Stadı’nın bulunduğu alanda yapımına başlanacağını söyledi.

  Bornova Belediye Hizmet Binası yarışması sonuçlandı

  Yarışmanın Jüri Başkanlığı’nı Yüksek Mimar Özcan Uygur üstlendi. Jüri üyeleri şu isimlerden oluştu: Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç Dr. Hikmet Gökmen (Mimar), Cem İlhan (Y. Mimar), Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevil Sarıyıldız (Mimar), İnşaat Mühendisleri Odası Eski Başkanı, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ömer Zafer Alku. Öte yandan Danışman Jüri Üyeleri de şu isimlerden oluştu: Dr. Buğra Gökçe (Şehir Plancısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı), Zerrin Gençtürk (Şehir Plancısı, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı), Belgüzar Başer Köpüklü, Peyzaj Mimarı (Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı), Deniz Dayangaç (Y. Mimar, Bornova Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü), Ömer Yılmaz (Mimar).

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı