Ege Haberleri

EGE

  Bornova Anadolu büyük şok yaşadı

  İZMİR, (DHA)
  19.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.01.2012 - 22:42

  İZMİR’in köklü eğitim kurumlarından Bornova Anadolu Lisesi (BAL), kendi öğrencileri tarafından soyuldu.

  Biri öğrenci meclisi başkanı üç öğrencinin okuldan 5 barkovizyon cihazı çalıp bunu Bitpazarı’nda sattıkları ortaya çıktı. Suçlarını itiraf eden gençler başka liselere gönderildi. Yarıyıl tatiline skandalın gölgesinde girdiklerini belirten eğitimciler ise, “Çok üzgünüz. Okulumuzun bu olayla gündeme gelmesi bizi yaraladı. Çocukça, aptalca bir şey yapmışlar” dedi. Öğrenciler hakkında kamu davası açıldığı belirtildi. İddiaya göre olay şöyle gelişti:

  Fotokopi ele verdi

  29 Aralık’ta 5 derslikte barkovizyon cihazlarının yerinde olmadığını gören yetkililer karakola başvurdu. İnceleme sonunda cihazlar Bitpazarı’nda bir dükkanda bulundu. İkinci el denilerek satılan malların “çalıntı” olduğunu belirleyen ekipler, incelemeyi derinleştirdi. Dükkan sahibinin, cihazları satan kişilerden kimlik fotokopilerini aldığını saptayan polis, bu kişilerin BAL’da okuyan son sınıf öğrencileri M.T., A.A. ve O.D. olduğunu belirledi. Öğrencilerin “Bu işi macera olsun diye yaptık” dedikleri öğrenildi.

  Kamu davası açıldı

  Öte yandan, olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını belirten bir yetkili, “Öğrencilerin istikballerinin karartılmasını istemiyoruz. İhtiyaçları yok, olsa okul zaten karşılar. Yaptıkları çocukça, aptalca bir şey. Onları afişe etmeden gereğini yapıyoruz. Haklarında açılan kamu davası sürecek, bu bizi aşan bir durum. Aileleri de çok üzgün” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı