« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bordo-mavililer hız kesmiyor

Trabzonspor, yeni sezon öncesi hazırlıklarını temposunu artırarak sürdürüyor.

Osman ŞİŞKO/TRABZON,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Şenol Güneş nezaretinde yapılan idmana izinli olan Burak Yılmaz ile çeşitli takımlarla transfer görüşmeleri yapan Barış Ataş, Tayfun Cora ve Brozek kardeşler ile hasta olan Tolga Zengin katılmadı. U-17 takımından İbrahim Demir, 3'üncü kaleci olarak çalışmada hazır bulundu. Avrupa Şampiyonası'nda ülkesinin milli takımında oynayan Polonyalı Adrian da, dün akşam Trabzon'a gelerek bu gün ilk antrenmanına çıktı. Adrian, ilk çalışmasında düz koşu yaptı. Teknik direktör Şenol Güneş, çalışma öncesi bordo mavili ekibi sahanın ortasında toplayarak yaklaşık 10 dakika konuştu, ne istediğini ve beklentilerini açıkladı.

YARI SAHADAKİ MAÇTA 6 GOL

Yapılan istasyon çalışmalarının ardından Trabzonspor antrenmanın ikinci bölümünde yarı sahada tek pasa dayalı minyatür kaleli çift kale maç yaptı. Çift kale maçta kırmızı takım beyaz takımı 4-2 mağlup etti. Kırmızı takımın gollerini Henrigue (2), Alanzinho ve Zeki Yavru atarken, beyaz takımın golleri Vittek ve Barış'tan geldi.

BİZATİ YORDU

Ünal Karaman'ın ayrılmasının ardından göreve getirilen yardımcı antrenör Özcan Bizati'nin yönettiği kondisyon idmanında oyuncuların oldukça zorlandığı görüldü. Saha etrafından 60 saniyede bir depar atan oyuncular güneşin altına zor anlar yaşadı. Çalışmanın bitiminde, "Hocam arkadaşlar devam etmek istiyor" diyen Volkan'a, Şenol Güneş'in, "O zaman hepiniz biraz daha koşun" yanıtı gülümsemeleri yol açtı.

KARPUZA HÜCUM

Yaklaşık 2 saat süren antrenmanın sonunda yeni yardımcı antrenörler Şeref Çiçek'in kontrolünde açma germe hareketleri yapan bordo mavililer, sahaya getirilen karpuza adeta hücum etti. Büyük bölümü aşırı sıcak altında gerçekleşen antrenmanın sonunda futbolcuların bir bölümünün formalarının üstünü çıkartması dikkat çekti.

ŞAKAR VE YENER ANTRENMANDA

Trabzonspor AsBaşkanı Nevzat Şakar ve Genel Sekreter Hasan Yener, takımın bu sabah yaptığı çalışmayı izledi. İki yönetici, teknik direktör Şenol Güneş ile bir süre sohbet ettikten sonra kulüp binasına geçti. Bordo mavililerin yaptığı çalışmayı 30' a yakın taraftar da izledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz