Gündem Haberleri

  Bordo Bereliler terörist avında

  DHA
  05.10.2008 - 15:22 | Son Güncelleme:

  Bordo bereliler, Şemdinli'de bulunan Aktütün Karakolu'na saldıran ve 15 askerimizi şehit eden teröristlerin peşinde...

   

  İŞTE O KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ

   

  AKTÜTÜN KARAKOLU'NUN FOTOĞRAFLARI

  http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/saldiri_nasil.jpgGenelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Bordo Bereli timleri, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattıkları kapsamlı operasyon sürüyor. Bordo Berelilere bölgeye indirilen Jandarma Özel Harekat Timleri ve özel eğitimli komandolar da destek verirken, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için timler sınırın karşı tarafına geçerek sıcak takip yapıyor.


  Hava destekli sürdürülen operasyonlarda Türkiye- Irak sınırında yer yer şiddetli çatışmalar çıkarken, kobra helikopterler Aktütün Karakolu'na saldıran teröristlerin daha önceden saklanmak için kazdığı sığınakları gün boyu vurmaya devam etti.

   

  KYB: TÜRK SAVAŞ UÇAKLARI KANDİL ÜZERİNDE

   

  Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu Kürdistan Yurtsever Birliği’nin internet sitesi, Türk savaş uçaklarının bugün Kuzey Irak’taki PKK’lı terörislerin üs olarak kullandığı Kandil Dağı üzerinde uçtuğu haberini verdi.

   

  İnternet sitesinin bölgedeki kaynaklara dayanarak verdiği haberde, savaş uçaklarının henüz herhangi bir bombalama operasyonuna katılmadığını, bu uçuşların keşif amaçlı olduğu belirtildi.

   

   
   
   
   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı