« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bordeaux Teknik Direktörü Blanc: Favori Galatasaray

Bordeaux ile Galatasaray arasında yarın oynanacak UEFA Kupası H Grubu ilk maçı öncesi Fransız ekibin hocası Laurent Blanc ve kaleci Ulrich Rame basın toplantısı düzenledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Maçın oynanacağı Stade Schaban-Damez'deki toplantıda Laurent Blanc, "Galatasaray Avrupa'da marka olmuş bir ekip. Türkiye'nin en iyi takımı. Her sene şampiyonlar ligine katılan Avrupa tecrübesi olan bir ekip. Çok iyi transferler yaptılar. ligde de öndeler. Ama herşey bir yana benim Türkiye'deki dostlarım Galatasaray'ın geçen seneden çok daha iyi olduğunu ve iyi futbol oynadığını söylüyorlar. Bu grubun favorisi Galatasaray'dır. Kura çekimi en güçlü takımla sahamızda oynamamızı sağladığı için şanslıyız. Bu maçın sonucu grubun kaderini belirlemez ama ışık tutar. Lincoln ve Hakan Şükür'ün olmamaları bizim için avantaj. Hakan Şükür, Inter'den takım arkadaşımdı. Burada olmamasına üzgünüm. Herhalde yenilmek istemediği için gelmemiştir. Lincoln ve Hakan Şükür oyuna renk veren oyuncular. Ama asıl olan sistemdir. Duyduğuma göre Galatasaray sistemci bir takım" diye konuştu.

Kaleci Rame ise, "Geçen yıl tanıdığımız Galatasaray'dan farklı bir Galatasaray olacak karşımızda. Daha güçlü bir takım olacak. Teknik direktör değişmiş, eksikliklerini gidermeye çalışmışlar. Galatasaray ile sahamızda oynamak avantaj olabilir ama sonuçtan sonra bunu göreceğiz. Galatasaray geçen yılın intikamından ziyade gruptan çıkmayı düşünecektir. Bizimle birlikte favori ekip onlarndır" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler