« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bordeaux, anasının karnından doğdu

Fransız basını, UEFA Kupası’ndaki temsilcilerinin G.Saray karşısında mucizevi bir galibiyet aldığını ilginç başlıklarla ifade etti.

Erhun GEYİSİ / DHA
SON GÜNCELLEME
FRANSIZ basını, Bordeaux’nun Galatasaray’a 2-1 yenildiği UEFA Kupası maçına geniş yer ayırırken, yapılan yorumlarda ilginç ifadeler kullanıldı.

Dünyaca ünlü France Football dergisinin internet sitesi, "Bordeaux, anasının karnından doğdu" başlığını attığı haberinde, sarı kırmızılı futbolcuların ilk yarıdaki etkili futbolu karşısında ev sahibi takımın çaresiz kaldığını belirtip, "Kaleci Rame’nin kurtarışları maçın kaderini değiştirdi. Rame iyi gününde olmasaydı ortaya ’skandal’ bir sonuç çıkabilirdi. Maçın ikinci yarısının ilk dakikalarında gelen gol, Bordeaux futbolcularında doping etkisi yarattı. Bunun sonucunda da Galatasaray sahadan silindi" dedi.

Dizleri titredi

Fransa’nın en çok satan spor gazetesi L’Equipe, "Bordeaux korkuttu" başlıklı haberinde, "Bordeaux, formda ve savaşçı Türkler karşısında ilk yarıda çok sayıda pozisyon vererek taraftarını bir hayli endişelendirdi" diye yazdı.

Le Figaro gazetesi, "Bordeaux tepki verdi" başlıklı haberde, Galatasaray’ın ilk yarıda maçı tamamen domine ederek Fransız ekibini şaşkına çevirdiğini ifade etti. Haberde, özellikle de Shabani Nonda’nın ilk yarıda kaçırdığı gollerin, maçın kaderini belirlediğine değinildi. Football365 isimli Fransız futbol sitesi de, karşılaşmanın ilk yarısında Bordeauxlu futbolcuların adeta bacaklarının titrediğini, ancak ikinci devrede dengelerin değiştiğini belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz