"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Borçlarım yüzünden mideme kramplar giriyor

Size yazan genç bir hanım, karşılıksız sevgi yüzünden karnına ağrılar girdiğini söylemiş. Benimse borçlarım yüzünden mideme kramplar giriyor.

Merhaba Feyza Hanım, çocukluğumdan beri Hürriyet gazetesi okuyucusuyum. Sizin yazılarınızdan da, başlıkları dikkatimi çekenleri okurum.
Yine ilginç bir mektup okudum. Özellikle “Karnıma ağrılar giriyor...” cümlesi beni size bu yazıyı yazmaya zorladı.
Şu an 54 yaşındayım, inanın hayatım hep mücadeleyle geçti. Hele şu son 11 yıldır yolumu bulmakta gerçekten zorlanıyorum.
Kızlarımla beraber yaşam mücadelesi veriyorum. Şu an, ödemem gereken iki kira, iki kredi ve bir sürü kredi kartı borcum var.
Ben bu ay kiramı arkadaşımdan borç alarak ödeyebildim. İkinci kira, İstanbul dışında okuyan kızıma ait.
Size yazan genç hanım, karşılıksız sevgiden dolayı karnına ağrılar girdiğini söylüyor.
Benimse hangi borcum için kapım çalınacak, hangi banka ödemem geciktiği için arayacak diye düşünmekten mideme kramplar giriyor.
Son bir ayım her akşam uykuya dalmadan önce “Kendimi mi öldürsem” diye plan yapmakla geçti. “Bu akşam yatayım, sabah uyanmayayım” diye dua ederek uyuyakaldığım gecelerin sayısını unuttum.
Bana yardım edebilecek hiç kimsem yok. Ne ana, ne baba, ne eski eş, ne de kardeş...
Daha anlatacak çok şeyim var aslında ama bu kadar özet yeter diyorum ve böyle aşk uğruna karnına ağrılar giren o genç hanıma sevgilerimi sunuyorum...
Rumuz: M.E

Değerli hanımefendi, size ne diyeceğimi bilemiyorum. Durumunuza gerçekten çok üzüldüm.
Karşılıksız aşk uğruna kendilerini perişan edenlere, sürekli “Seni sevmeyeni sen de unut gitsin. Sen ve senin hayatın her şeyden önemli” deyip duruyorum ama bu tür sorunların ardı arkası gelmiyor.
Bunu da hoş görmemiz gerekiyor aslında.
Çünkü onlar çok genç ve hayatı sevgilinin iki dudağı arasından değerlendiriyorlar.
Bir yandan da ülkemizde insanlar bin bir sorunla karşı karşıyayken, işsizlik ve türlü maddi sorunlarla uğraşırken, hastalar hastanelerde doktorsuzluktan perişanken, ameliyat parası bulamazken, bu aşk saplantıları insanı bunaltabiliyor.
O yüzden size yerden göğe kadar hak verdiğimi bilmenizi istiyorum.
Yine de kendinizi bu kadar üzmeyin. İki kızınızı düşünüp ölümü aklınıza bile getirmeyin.
Tüm sıkıntılarınıza rağmen her şeyin başı sağlık. Hastane köşelerinde kıvrananları unutmayın. Umarım sizin için de tüm bu kötü günler geride kalır.

Benden ayrıldıktan sonra arkadaşlarımla çıkmaya başladı

Güzin Abla, ben 16 yaşında genç bir kızım. Bir ay önce çıktığım biri vardı, onu çok seviyordum. Hâlâ da seviyorum ama ağabeyim yüzünden ayrılmak zorunda kaldım ondan. Ayrıldıktan bir hafta sonra bir arkadaşımla çıkmaya başladı. Herkese beni unutmak için onunla çıktığını söylemiş.
İşin ilginç yanı, o kız da bunu çok iyi bildiği halde devam etti ama bir hafta önce ayrıldılar. Doğrusu buna çok sevindim ama şimdi de başka bir arkadaşımla çıkmaya kalkışmış. Sence benden intikam mı almak istiyor? Yoksa böyle davranmasında başka bir neden mi var? Tekrar gelip bana çıkma teklif ederse ne yapayım?
Rumuz: Şaşkın aşık

Ne olursa olsun, bu genç adam yakışık almaz bir tutum içinde. Sana kırılmışsa da, senin ondan ayrılmış olmanı bir türlü hazmedemiyor olsa da, dünyada kız mı kalmadı da senin arkadaşlarının birini bırakıp bir başkasına geçiyor? Bunu senden intikam almak için yapıyor olabilir ama bu arada hem sana hem de arkadaşlarına çok büyük haksızlık yapıyor.

Bu arada bu genç adamla, sana rağmen çıkmaktan kaçınmayan kız arkadaşlarına da ne demeliyim, bilmiyorum. Sen de onları sanırım artık arkadaş listenden silip atmışsındır. Sana tekrar çıkma teklif edeceğini tahmin etmiyorum. Öyle bile olsa, madem evet demeyi düşünüyorsun, o zaman ne diye ayrıldın?

X