Ege Haberleri

EGE

  Borçları ölüme götürdü

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  25.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bornova’da, define bulmak için tünel açan işadamı Özkan Şahin ve arkadaşı İlyas Arabacı, metan gazından zehirlenip yaşamlarını yitirdi.

  İZMİR’in Bornova ilçesinde, define bulmak için açtıkları tünelde metan gazından zehirlenerek arkadaşı İlyas Arabacı’yla hayatını kaybeden işadamı Özkan Şahin’in, iflas öyküsü de ortaya çıktı. Pazar akşamı saat 23.30 sıralarında 6044 sokak 2 numaradaki çırçır fabrikası yakınındaki boş arazide meydana gelen olay, 44 yaşındaki Özkan Şahin’in, oğlu Selim Şahin ve kardeşi Erkan Şahin’i telefonla arayıp yardım istemesiyle ortaya çıktı. Fabrikalarının yanındaki araziye giden Erkan Şahin, tünel ağzında baygın halde bulduğu ağabeyini çekerek dışarıya çıkardı. Şahin’in olay yerine çağırdığı polis ve ifaiye ekipleri de 5 metrelik tünel içerisindeki İlyas Arabacı’yı dışarıya çıkardı. Sağlık ekiplerinin incelemesinde, 1 çocuk babası 44 yaşındaki Özkan Şahin ile 2 çocuk babası arkadaşı 46 yaşındaki İlyas Arabacı’nın hayatını kaybettiği belirlendi.
  İFLAS EDİNCE UMUT İÇİN BAŞLAMIŞ
  Define bulmak için akşam saatlerinde geldikleri arazide iki aydır kazdıkları tünele giren İlyas Arabacı ve Özkan Şahin’in, Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinde, ilk incelemelere göre metan gazından zehirlendiği belirlendi. Bu arada Özkan Şahin ile İlyas Arabacı’nın yanında, bölgenin eski bir yahudi mezarlığı olduğunu ve define yerini gösteren harita da bulundu.
  Otopsinin ardından Özkan Şahin’in cenazesi, teslim edilen yakınlarınca Işıkkent Cami’ne götürüldü. Eşi Figen Şahin, Oğlu Selim Şahin, kardeşi Erkan Şahin’in büyük üzüntü yaşadığı tören öncesinde babası Ercivan Şahin açıklama yaptı. Ercivan Şahin, oğluyla kurdukları çırçır fabrikasını ekonomik nedenlerden dolayı kapattıktan sonra aynı yerde bu kez mobilya üretimi yapmaya başladıklarını, ancak bu işte de başarılı olamayınca iflas ettiklerini söyledi. Ercivan Şahin, “Bunun sonrasında piyasaya olan yaklaşık 900 Bin TL’lik borcu ödeyemeyince oğlum Özkan Şahin, arkadaşı İlyas Arabacı’nın da yönlendirmesiyle define aramaya başladı. Umut için bu işe girdi. Kendisi uyardım ama beni dinlemedi. Bu sırada aramızda da çeşitli sorunlar yaşandı” dedi. Eşi ve oğlunun açıklama yapmadığı törende Özkan Şahin’in yardım istediği kardeşi Erkan Şahin ise, olayı duyunca hemen fabrikanın yanına gittiği kendisi de açılan tünele girince kısa süre sonra gazdan dolayı fenalık geçirdiğini söyledi. Özkan Şahin’in cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Pınarbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Tünel kapatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı