Gündem Haberleri

  Borca karşılık eroin

  Hürriyet Haber
  14.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TEŞEKKÜL halinde uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle 35 yıl ağır hapis cezası istemiyle yargılanan Sabahattin Gökhan, 'Arkadaşım bana olan borcuna karışılık 210 kilo uyuşturucu verdi. Ben de onu kardeşim Mehmet Muhti Gökhan aracılığı ile satmak isterken yakalandım' dedi.

  İstanbul 4 No’lu DGM’de görülen davada tutuklu sanıklar Mehmet Muhti Gökhan, Durmuş Tabaku, Sabahattin Gökhan, Kamil Üsküplü, Behçet Töre, Muhammet Rasid Nomani Barazan hazır bulundu.

  Uyuşturucu ticareti yaptığı için kesinleşmiş 10 yıl hapis cezası bulunan ve iki yıldır cezaevinde yatan Sabahattin Gökhan, 'Hapse girmeden önce Güneydoğu’da petrol ticareti yapıyordum. Nadir Nazeri isimli bir arkadaşımdan 700 bin mark alacağım vardı. Hapse girince parasız kaldım ve arkadaşımdan borcunu istedim. Parasının olmadığını söyleyip 210 kilo eroin verdi. Uyuşturucuyu tekstil işiyle uğraşan Nazım Üsküplü’ye kilosu 10 bin Mark’tan satacaktım. Hapiste olduğum için kardeşime uyuşturucuyu alıp Üsküplü’ye vermesini söyledim. Ancak polisler gelip yakalamışlar' diye konuştu. Mahkeme Heyeti dosya eksikliklerinin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı