Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Borç cinayetinde 5 tutuklama

  Hacı BULUT/BARTIN, (DHA)
  01 Ekim 2007 - 10:29Son Güncelleme : 01 Ekim 2007 - 10:29

  BARTIN’da, otomotiv bayii Haluk Bakırcı ile ortağı İbrahim Çöme’yi, borçlarını ödeyeceklerini söyleyerek çağırdıkları mağazalarında öldüren 4 kardeş ile dayıları tutuklandı.

  Önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Orta Mahalle Hendekyanı Caddesi’nde beyaz eşya mağazası bulunan Metin Bozkurt, telefon açtığı Haluk Bakırcı ile İbrahim Çöme’yi 2 yıl önce aldığı kamyonetin parasını ödeyeceğini söyleyerek mağazaya çağırdı. Mağazaya gelen ortaklar, Metin Bozkurt, kardeşleri İdris Bozkurt, Halil Bozkurt, Ekrem Bozkurt ve dayıları Murat Yıldırım'la İddiaya göre borcun gecikme faizi yüzünden tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine kurşun yağmuruna tutulan iki ortak yaşamlarını yitirdi.

  Dün emniyette sorguları tamamlanan Metin Bozkurt, İdris Bozkurt, Halil Bozkurt, Ekrem Bozkurt ve dayıları Murat Yıldırım, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkarıldı. 4 kardeş ile dayılarına polis şapkası ve polis yeleği giydirilirken, çevrede önlem alan polis kimseyi adliyeye yaklaştırmadı. Dün akşam saatlerinde biten duruşmanın ardından, 4 kardeş ile dayıları tutuklanarak Bartın Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

  İki ortağın İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilen cesetleri dün Bartın’a getirildi. Ortakların cenazeleri bugün toprağa verilecek.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı