« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bora: Dere geçerken at değiştirilmez

Güreş Federasyonu'nda Grekoromen Güreş Milli Takımı'ndaki teknik direktörlük görevine son verilen Salih Bora, Türkiye'nin dünya sıralamasında 28. sırada bulunduğu dönemde takımın başına geçtiğini ve dünya şampiyonluğuna kadar yükseldiklerini hatırlatarak, “Bilmediğimiz başka birşey varsa bize açıkça söylesinler” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
GÜREŞTE KAN DEĞİŞİKLİĞİ

Salih Bora, diğer kadroların devam etmesine karşın kendi ekibinin devam etmesine izin verilmediğini savunarak, “Ben bu takımı aldığımda 28. sıradaydık. 2009'da dünya şampiyonluğu, 2010'da ikinciliğimiz var. 2008'de Avrupa üçüncüsü, 2010'da ikincisi olduk. Bu mu başarısızlık? Eğer bilmediğimiz başka bir şey varsa bize açıkça söylesinler. Saygı duyarız” diye konuştu.

İstanbul'daki dünya şampiyonasına 3 aylık bir süre kaldığını anımsatan Bora, şunları kaydetti:
“Bütün kadrolar devam ediyor. Ben de şampiyonaya 3 ay kaldığını belirterek ekibimle çalışmama müsaade edilmesini istedim. Bunu kabul etmediler. Ayrılmaya mecbur kaldık. Hakkı Başar şu an orada. Yapılanlar Şaban Donat ve Muttalip Yerlikaya için miydi? Serbest stilin 2008'den beri yaptığı ortada.”

“DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ”

Federasyon başkanının göreve gelirken söylediği sözleri de hatırlatan Bora, “Kendileri göreve gelirken, 'Dere geçerken at değiştirilmez' dediler. Bu böyledir ama şampiyonaya 3 ay varken değişiklik oldu. Saygı duyuyorum. Herkes ekibiyle çalışmak isteyebilir” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler