NİĞDE HABERLERİ

Bor Emniyeti Seçime Hazır

IHA
28.10.2015 - 14:32Son Güncelleme :
Bor Emniyeti Seçime Hazır
IHA

Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde ilçe genelinde alınması gereken güvenlik tedbirleri konusunda çalışmalarına devam ediyor.
Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü, 1 Kasım erken genel seçimin Bor’da daha huzurlu ve güven içerisinde geçmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu konuda Emniyet Müdürlüğü tarafından 1 Kasım Pazar günü yapılacak olan erken seçimlerle ilgili olarak seçimlerde görev yapacak tüm polislere seçim görevi ile bilgilendirmeler yapılarak, eğitimler verildi. 1 Kasım seçimlerinde Bor genelinde 150’ye yakın polisin görev yapacağı, ihtiyaç halinde sayının artırılabileceği öğrenildi.
Polis ekipleri, Sandık alanı dışında yeteri kadar bulunacak. Bu ekiplerin, mahalin özelliğine göre sandıkların bulunduğu yerlerde meydana gelebilecek olaylara hemen müdahale edebilecek bir mesafede görevlendirilmesine özen gösterilecek.
Seçimlerin tarafsızlığına gölge düşmemesi ve seçmenlerin hür iradesi ile oy kullanmasını engellemeye yönelik her türlü hareketin önlenmesi amacıyla sandık alanına açılan yollar Bor Emniyet Müdürlüğünce önceden kontrol edilecek. Ayrıca, art niyetli kişi veya grupların toplu olarak bir arada bulunmalarına; bunların görevlilere, siyasi parti mensuplarına, adaylara, seçmenlere ve vatandaşlara herhangi bir tehdit, baskı, şiddet ve benzeri uygulamalarına müsaade edilmeyecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Bor Emniyeti Seçime Hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bor Emniyeti Seçime Hazır haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı